ایام محرم 1398
1391/08/12 12:33:51
سرویس اجتماعی
پورفاطمی با اشاره به فرارسیدن روز ملی مبارزه با استکبار جهانی عنوان کرد:

13آبان؛نقطه عطفی در تاریخ ایران

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به فرارسیدن ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی گفت: ۱۳ آبان نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی و کشور ایران است.
13آبان؛نقطه عطفی در تاریخ ایران عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به فرارسیدن 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی گفت: 13 آبان نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی و کشور ایران است. https://cdn.icana.ir/d/019/28398.jpg 13آبان؛نقطه,عطفی,در,تاریخ,ایران Icana

سید محمدمهدی پورفاطمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، اظهار داشت: در روز 13 آبان که به عنوان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی نامگذاری شده است سه اتفاق مهم یعنی تبعید حضرت امام‌خمینی (ره) به ترکیه در سال 1343 ،کشتار جمعی از دانش‌آموزان تهرانی در محوطه دانشگاه تهران در سال 1357 و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان در سال 1358 رخ داد.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تبعید حضرت امام‌خمینی (ره) به ترکیه در سال 1343 توسط رژیم پهلوی تصریح کرد: تبعید امام امت حادثه بسیار تلخی برای مردم ایران بود اما در عین حال این موضوع موجب شد تا حرکت انقلاب اسلامی با سرعت بیشتری به جلو حرکت کند.

وی در ادامه افزود: چند روز پس از سخنرانی حضرت امام‌خمینی (ره) در اعتراض به کاپیتولاسیون در شب 13 آبان سال 1343، صدها کماندو به همراه مزدوران ساواک به منزل امام در قم حمله ‌ور شدند و ایشان را دستگیر و به تهران منتقل کردند و سپس با یک هواپیمای نظامی امام امت را به ترکیه تبعید کردند.

این نماینده مجلس نهم تبعید حضرت امام‌خمینی (ره) را سرآغار هجرتی دانست که 14 سال بعد پیروزی انقلاب اسلامی را به بار آورد و یادآور شد: تبعید 14 ساله امام و فعالیت‌های سیاسی ایشان در این مدت موجب شد تا درخت انقلاب اسلامی به بار بنشیند.

پورفاطمی با اشاره به کشتار تعدادی از دانش‌آموزان تهرانی در روز 13 آبان 1357 عنوان کرد: این دانش‌آموزان به نشانه اعتراض به حکومت پهلوی در محوطه دانشگاه تهران تجمع کرده بودند که تعدای از آنان کشته و صدها تن دیگر مجروح شدند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان در 13 آبان سال 1358نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی است، گفت: پس از تسخیر لانه جاسوسی آمریکا و بررسی اسناد موجود در آن مشخص شد که در این مکان علیه انقلاب اسلامی توطئه‌های وسیعی در حال انجام بود که با هوشیاری دانشجویان و مردم ناکام ماند./

پایان پیام    

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet