خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1391/08/12 14:13:55
سرویس اقتصادی
نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها(155)

دادرس:وزیر نفت نامه می‌زند، ستاد هدفمندی بی‌توجهی می‌کند

رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی سی ان جی کشور بیان اینکه موافقت همه نهادها برای بهبود اوضاع جایگاهداران سی ان جی به جز ستاد هدفمندی اخذ شده است، تصریح کرد: وزیر نفت از ابتدای سال ۵ نامه به دولت و ستاد هدفمندی داده است ولی هیچگونه همیاری از سوی ستاد هدفمندی با جایگاه‌داران صورت نگرفته است.
دادرس:وزیر نفت نامه می‌زند، ستاد هدفمندی بی‌توجهی می‌کند رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی سی ان جی کشور بیان اینکه موافقت همه نهادها برای بهبود اوضاع جایگاهداران سی ان جی به جز ستاد هدفمندی اخذ شده است، تصریح کرد: وزیر نفت از ابتدای سال 5 نامه به دولت و ستاد هدفمندی داده است ولی هیچگونه همیاری از سوی ستاد هدفمندی با جایگاه‌داران صورت نگرفته است. https://cdn.icana.ir/d/019/3647.jpg دادرس:وزیر,نفت,نامه,می‌زند،,ستاد,هدفمندی,بی‌توجهی,می‌کند Icana

اردشیر دادرس از غرفه خبرگزاری خانه ملت در نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها بازدید کرد و در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی با اظهار نارضایتی از وضعیت جایگاه‌داران CNG در کشور گفت: متاسفانه با وجود اینکه حدود 2 سال است قیمت هر متر‌مکعب CNGبالای 75 تا 80 تومان برای جایگاه‌داران تمام می‌شود، ولی همچنان دولت با مترمکعبی 40 تومان برای جایگاه‌داران حساب‌ها را تعیین می‌کنند.

وی افزود: طی دو سال اخیر افزایش هزینه‌های پرسنلی، تعمیر و نگهداری جایگاه‌ها، تحریم‌ها و به تبع آن افزایش نرخ دلار و افزایش مالیات بر ارزش افزوده از 3 درصد به 4 الی 5 درصد، هزینه جایگاه‌داران را به شدت افزایش داده و این مسئله موجب نارضایتی آنها شده است.

دادرس تاکید کرد:‌ انتظار داریم کمیته نفت و گاز و کمیسیون انرژی مجلس اقدام عاجل و فوری برای بهبود وضعیت جایگاه‌داران صورت دهد.

وزیر نفت نامه می‌زند، ستاد هدفمندی بی‌توجهی می‌کند

این مقام مسئول با بیان اینکه موافقت همه نهادها برای بهبود اوضاع جایگاهداران به جز ستاد هدفمندی اخذ شده است، تصریح کرد: وزیر نفت از ابتدای سال 5 نامه به دولت و ستاد هدفمندی داده است ولی هیچگونه همیاری از سوی ستاد هدفمندی با جایگاه‌داران صورت نگرفته است.

مقام نخست در خوردروهای CNGسوز و رتبه چهارم در داشتن جایگاه

وی با بیان اینکه ایران مقام اول را در خودروهای CNGسوز دارد، افزود: متاسفانه مقام چهارم در جایگاه‌های CNGو مقام یازدهم در نسبت جایگاه‌ها به خودروها نصیب ایران شده است که آمار بیانگر کمبود جایگاه‌های CNGدر کشور است.

دادرس ادامه داد: تا زمانی که بخش خصوصی وارد جایگاه‌داری نشود، مشکل کمبود جایگاه وجود دارد و دولت باید از بخش خصوصی حمایت‌های لازم را داشته باشد. متاسفانه بسته‌هایی که برای حمایت از جایگاه‌داران تدوین شده بود هیچکدام عملیاتی نشد و عملاً جایگاه‌داران بسته‌های ریاضتی را در طول 2 سال گذشته تحمل کردند.

20 میلیون لیتر صرفه جویی در مصرف بنزین

رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی سی ان جی کشور با اعلام این آمار که به دلیل استفاده از گاز CNGروزانه 20 میلیون لیتر در مصرف بنزین صرفه‌جویی شده است، تصریح کرد: در واقع در صورت نبود گاز CNG مصرف روزانه 65 میلیون لیتر بنزین باید به 85 میلیون لیتر می‌رسید.

وی با بیان اینکه صرفه‌جویی 20 میلیون لیتری در روز و 17 میلیارد لیتری بنزین در طول 10 ساله گذشته برای دولت و ملت بسیار امیدوارکننده است، افزود: ما باید از این ظرفیت گاز CNGبهترین استفاده را ببریم. در حال حاضر خودروهای ما باید تا 5 میلیون عدد CNGسوز شوند و صرفه‌جویی ما در طول روز بالای 30 میلیون لیتر بنزین برسد.

دادرس تصریح کرد: متاسفانه در شهر تهران 160 جایگاه CNGکم داریم و جایگاه‌داران بخش خصوصی رغبتی به احداث جایگاه نمی‌کنند. همچنین به طور متوسط 2.5 الی 3 ساعت از عمر و هزینه بسیاری از مردم در صف‌های طویل 13 کیلومتری CNGاتلاف می‌شود.

اختلاف قیمت واقعی و قبوض جایگاهداران

وی نکته بعدی در تعطیلی بسیاری از جایگاه‌های کشور را اختلاف کنتور لیترینگ خواند و توضیح داد: به این دلیل که شرکت ملی گاز ارزش حرارتی را در جایگاه‌های CNGبر مبنای واقعی چگالی حساب نمی‌کند، ما شاهد هستیم قبوض جایگاه‌داران تا 10 درصد اختلاف دارد.

وی افزود: در نتیجه در اقصی‌نقاط کشور از تا 30 میلیون اختلاف قیمت در قبوض جایگاه‌داران برای ما گزارش می‌شود. به طور مثال جایگاهی که 70 میلیون فروش داشته است قبضی 80 میلیونی به آن تحویل داده‌اند.

رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی سی ان جی کشورتصریح کرد: همه مسائل و مشکلات جایگاه‌داران به دولت و مسئولان انتقال داده شده است ولی با عدم همکاری ستاد هدفمندی یارانه‌ها مشکلات این قشر حل نشده است. شایسته این مردم و مسئولان نیست که اتلاف وقت و هزینه‌ای به این گستردگی داشته باشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet