پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1386/06/06 09:38:00
سرویس سیاسی

حدادعادل: اهل دانش مدیون افست هستند

رئیس مجلس شورای اسلامی در جشن پنجاهمین سال فعالیت افست در ایران این صنعت را ارزشمند خواند و اصل دانش را مدیون افست دانست.

غلامعلی حدادعادل گفت: یکی از نشانه‌های پیشرفته بودن کشورها، با سابقه بودن موسسات در آن کشورهاست و اینکه در کشور ما یک چاپخانه بزرگ 50 سال به حیات خود ادامه داده باشد و این حیات نیز یک حیات تکاملی باشد به خودی خود ارزشمند است و اینها سند افتخار یک کشور است.

وی با اشاره به تعطیلی مدرسه دارالفنون تهران گفت: ما گاهی اوقات قدمت و سابقه را فراموش می‌کنیم و اینگونه می‌شود که دارالفنون با قدمتی طولانی تعطیل می‌شود، اما بنده در نامه‌ای به رئیس جمهور خواستار فعالیت دارالفنون در قالب مدرسه شدم.

وی در ادامه سخنان خود گفت: صنعت چاپ در کشور ما یک جایگاه ممتاز دارد و ما برای اداره کشور و انقلاب اسلامی باید یک صنعت چاپ نیرومند داشته باشیم چرا که صنعت چاپ بر بسیاری از معیارها تاثیرگذار است به گونه‌ای که بسته‌بندی بدون چاپ صنعتی و ممتاز، کار توزیع و بازاریابی را مختل می‌کند.

وی ادامه داد: در عرصه فرهنگ نیز ما انقلاب کرده‌ایم و می‌خواهیم افکاری را ترویج کنیم و برای این کار به چاپ نیازمندیم و باید خوشحال باشیم که بزرگترین چاپخانه را در کشور داریم و افست یک سرمایه بزرگ برای اهل فرهنگ و حکومت جمهوری اسلامی است.

حدادعادل با اشاره به دوران جنگ تحمیلی و مشکلات فراوان موجود آن زمان برای چاپ کتب درسی مدارس گفت: ما در افست بر این باور بودیم که مردم همه سختی‌ها را می‌تواند تحمل کنند اما بی‌سوادی فرزندانشان را نمی‌توانند تحمل کنند و به لطف خداوند در دوران جنگ کتاب درسی وارد بازار سیاه نشد و در آن زمان مهندس موسوی یکی از افرادی بود که کمک‌های بسیاری در این راه نمود.

رئیس مجلس تصریح کرد: اهل دانش و فرهنگ مدیون چاپخانه افست هستند چرا که وقتی اندیشه در یک کتاب زیبا ارائه شود زیباتر و نافذتر می‌شود.

وی بیان کرد کمکی که صنعت چاپ و افست به اهل فرهنگ می‌کند این است که تولید فکری آنها را در جامعی زیبا ارائه می‌کند.

رئیس مجلس همچنین افست را یک دستگاه تربیت کننده متخصص چاپ خواند و گفت: امیدوارم فرزندان آینده این کشور از این درخت تنومند میوه‌های دانش بچینند و این سرمایه‌ برای کشور بماند.

لازم به ذکر است که در این مراسم هدایایی از طرف رییس مجلس به مدیران افست داده شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet