هدر اصلی
1391/08/13 12:57:21
سرویس اجتماعی
نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها(173)

رضا صابری: کنکور روش جامعی برای سنجش دانشجو نیست

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: کنکور روش جامعی برای پذیرش و سنجش دانشجو نیست و باید هر چه سریعتر اقدامات لازم انجام گیرد.
رضا صابری: کنکور روش جامعی برای سنجش دانشجو نیست عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: کنکور روش جامعی برای پذیرش و سنجش دانشجو نیست و باید هر چه سریعتر اقدامات لازم انجام گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/22337.jpg رضا,صابری:,کنکور,روش,جامعی,برای,سنجش,دانشجو,نیست Icana

رضا صابری از غرفه خبرگزاری خانه ملت در نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها بازدید کرد و در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی افزود: در دانشگاه‌های آزاد ظرفیت و پذیرش دانشجو همخوانی با رشته‌های موجود در دانشگاه‌های کشور ندارد و لازم است درخصوص سنجش و پذیرش دانشجو نسبت به شیوه‌های مرسوم سال‌های گذشته تجدیدنظر شود.

نماینده مردم آزادشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: فیلتری که برای سنجش دانشجو انتخاب کرده‌ایم آسیب‌های جدی‌ در آینده‌ای نه چندان دور به جامعه وارد خواهد کرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم بااشاره به مصوبه سال 86 مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: مجلس قانونی رادر سال 86 تصویب کرد که قرار بود در سال 91 کنکور حذف شود اما این مصوبه آن چنان به تاخیر افتاد که اکنون در سال 93 نیز حذف کنکور انجام نخواهد گرفت.

وی تصریح کرد: مجلس نهم موضع سنجش و پذیرش دانشجو راموضوع مهمی دانست تا جایی که کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تلاش بسیار و پشتکاری عظیم در تلاش است تا این مهم را هر چه سریعتر به نتیجه مشخصی برساند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پایان باتاکید بر این که قانون مصوبه سال 86 مجلس شورای اسلامی مبنی بر حذف کنکور قانون اجرایی کاملی نیست گفت: کنکور روش جامعی برای سنجش و پذیرش دانشجو نیست و احتیاج به طرح جامع‌تری در این خصوص دارد تا بتواند متناسب با نقشه جامع علمی کشور به اهداف پیش‌بینی شده دست یابیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet