هدر موبایل
1391/08/13 15:01:42
سرویس فرهنگی
احمدی لاشکی، به مناسبت روز فرهنگ عمومی:

ایجاد تشکل های مردمی برای ترویج فرهنگ عمومی ضروری است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در مورد نقش دولت در ترویج فرهنگ عمومی گفت: دولت باید تشکل های مردمی را به منظور ترویج فرهنگ صحیح ایرانی اسلامی ایجادکند.
ایجاد تشکل های مردمی برای ترویج فرهنگ عمومی ضروری است عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در مورد نقش دولت در ترویج فرهنگ عمومی گفت: دولت باید تشکل های مردمی را به منظور ترویج فرهنگ صحیح ایرانی اسلامی ایجادکند. https://cdn.icana.ir/d/019/21321.jpg ایجاد,تشکل,های,مردمی,برای,ترویج,فرهنگ,عمومی,ضروری,است Icana

قاسم احمدی لاشکی درگفت و گو با خبرنگارفرهنگی خبرگزاری خانه ملت، درمورد نقش دولت در کمرنگ شدن و یا تقویت فرهنگ ایرانی اسلامی درجامعه، گفت: با وجودی که دولت الگوی صحیح فرهنگ عمومی را ترسیم می کند، ولی این که ما فرهنگ اصیل خود را نادیده بگیریم، به عملکرد دولت ارتباط نداشته و نباید آن را به گردن دولت بیندازیم .

نماینده مردم نوشهر و چالوس درادامه افزود: ملت ایران باید با توجه به تمدن کهن ایرانی و دین مبین اسلام به عنوان قوی ترین مکتب آموزش اخلاق دینی و اجتماعی، اصول فرهنگی را به طور صحیح رعایت کنند.

احمدی لاشکی تصریح کرد:  متاسفانه ایرانی ها به سرعت تحت تاثیر فرهنگ بیگانه قرارگرفته و تغییر می کنند و این درحالی است که کشورهای عربی همسایه با وجود پیشرفت تکنولوژی و با این که فرهنگشان به اندازه تمدن ایران قدمت ندارد، ولی هنوز از پوشش سنتی خود استفاده می کنند.

عضو کمیسیون آموزش وتحقیقات عنوان کرد:متاسفانه سازمان های مردم نهادی که به منظور ترویج فرهنگ عمومی ایجاد شده به جای آموزش فرهنگ صحیح ایرانی اسلامی به مردم، بیشتر به فعالیت های سیاسی می پردازند .

احمدی لاشکی تصریح کرد: دولت نمی تواند فرهنگ پوشش و گویش را در جامعه الزامی کند و فقط باید تشکل های مردمی را برای ترویج فرهنگ ایرانی اسلامی در بین مردم ایجاد کرده  و به این طریق به آن ها آموزش دهد .

14 آبان ماه در تقویم جمهوری اسلامی ایران به عنوان روز فرهنگ عمومی ثبت شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet