خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1391/08/15 08:00:47
سرویس فرهنگی
احمدی لاشکی:

رسانه‌های هنری باید راهبردی شوند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه رسانه های هنر باید راهبردی تر کار کنند،گفت: به روز بودن یکی از ویژگی های مطبوعات است؛ بنابراین از آنجا که هر کاری ابزار خود را می طلبد، در صورتی که از حرکت های فرهنگی در جای خود و به روز حمایت شود، بازخورد بهتری را شاهد خواهیم بود.
رسانه‌های هنری باید راهبردی شوند عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه رسانه های هنر باید راهبردی تر کار کنند،گفت: به روز بودن یکی از ویژگی های مطبوعات است؛ بنابراین از آنجا که هر کاری ابزار خود را می طلبد، در صورتی که از حرکت های فرهنگی در جای خود و به روز حمایت شود، بازخورد بهتری را شاهد خواهیم بود. https://cdn.icana.ir/d/019/24056.jpg رسانه‌های,هنری,باید,راهبردی,شوند Icana

قاسم احمدی لاشکی درگفت‌و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت،افزود: امروز شاهد تحولات شگفتی در حوزه فن‌آوری و نرم‌افزاری مطبوعات هستیم و بر این اساس، بیش از گذشته به مساله محتوا توجه شده است.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی،تصریح کرد: زمانی که بازار رسانه‌ای کشور حالت  حرفه‌ای داشته باشد، هنر نیز در جایگاه واقعی خود قرار می گیرد. در چنین وضعیتی هر کسی به فراخور سلیقه و بینشی که دارد به هنر می پردازد و بخشی از درآمد خود را به هنر اختصاص می دهد.

وی ادامه داد: ما باید درعرصه نبرد و مقابله در ارتباطات حاضر باشیم و نباید آن را یک امر ساده در نظر بگیریم. جامعه مطبوعاتی کشور باید منافع و مصالح را در نظر داشته باشد و در این باره همکاری کند.

احمدی لاشکی افزود: با توجه به تحقیقات گسترده در زمینه هنر معماری اسلامی، باید به گونه ای عمل کرد تا این هنر جایگاه واقعی و اصیل خود را نشان داده و همگان بر این مسئله آگاه شوند که معماری اسلامی، ریشه ای تاریخی داشته و با اصالت، هنر دینی، فرهنگ و تمدن مسلمانان پیوندی جاودانه خورده است.

 نماینده نوشهرادامه داد: برای قرارگرفتن در جاده توسعه و جلوگیری از عقب‌ماندگی در عرصه هنر  باید شرایطی فراهم شود که دانشگاه‌ها بتوانند دانشجویان را برای به کارگیری فناوری جدید و پذیرش مسئولیت‌های مختلف در سطح سازمان و جامعه پرورش دهند.

لاشکی تصریح کرد :‌متاسفانه درسیستم آموزشی کشورحرفی از توسعه دروس جانبی همچون هنر زده نمی‌شود واین درحالی که هنر ذهن افراد را برای پذیرش آموزه‌های علمی به نحومطلوب آماده می‌کند

 عضو کمیسون آموزش وتحقیقات مجلس، یادآورشد : امروزه اگر قصد داشته باشیم ارزش‌ها ی فرهنگی را نهادینه وبه نسل آینده منتقل کنیم، باید مفاهیم هنر را به طریق علمی به دانش آموزان آموزش دهیم.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet