ایام محرم 1398
1391/08/13 18:06:45
سرویس فرهنگی
حسینی در اختتامیه نوزدهمین نمایشگاه بین المللی مطبوعات و خبرگزاری ها:(184)

برگزاری نمایشگاه مطبوعات گامی درراستای افزایش سرانه مطالعه است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزاری نمایشگاه مطبوعات را گام مهمی در راستای افزایش سرانه مطالعه توصیف و تصریح کرد:امیدواریم از این پس شاهد تعالی بسیار خوب مطبوعات با وزارت فرهنگ ارشاد اسلامی همچون گذشته باشیم و نباید از یاد برد که برگزاری این دست از نمایشگاه ها تاثیر زیادی بر افزایش سرانه مطالعه رسانه و روزنامه دارد.
برگزاری نمایشگاه مطبوعات گامی درراستای افزایش سرانه مطالعه است وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزاری نمایشگاه مطبوعات را گام مهمی در راستای افزایش سرانه مطالعه توصیف و تصریح کرد:امیدواریم از این پس شاهد تعالی بسیار خوب مطبوعات با وزارت فرهنگ ارشاد اسلامی همچون گذشته باشیم و نباید از یاد برد که برگزاری این دست از نمایشگاه ها تاثیر زیادی بر افزایش سرانه مطالعه رسانه و روزنامه دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/25849.jpg برگزاری,نمایشگاه,مطبوعات,گامی,درراستای,افزایش,سرانه,مطالعه,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم اختتامیه نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها گفت: استقبال بیش از یک میلیون نفر از این نمایشگاه نشان از این موضوع دارد که هر اندازه همکاران ما در رسانه‌ها اهتمام بیشتری برای برگزاری باکیفیت این نمایشگاه داشته باشند استقبال افراد مختلف در سنین متفاوت و از اقشار مختلف از نمایشگاه بیشتر خواهد بود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برگزاری نشست‌های تخصصی در حاشیه نمایشگاه افزود: نشست‌های مباحث تخصصی و رسانه‌ای در حاشیه نمایشگاه اقدام مورد استقبالی بود که در آن مباحث مطرح جامعه همچنین مباحث داغ سیاسی از جمله انتخابات ریاست جمهوری در این نشست‌ها طرح و مورد بحث واقع شد.

وی با تاکید بر این که طرح مساله کاندیداهای ریاست جمهوری در زمان فعلی زودهنگام است گفت: البته ما نیز همچون بسیاری از مسئولان دیگر معتقدیم که در زمان حاضر شروع و طرح مباحث مربوط به مسائل ریاست جمهوری زودهنگام است اما این که در حاشیه نمایشگاه و در بسیاری از اخبار نمایشگاه اظهارنظرها در مورد فاکتورهای ضروری برای رئیس جمهور آینده صورت گرفت، اقدام جالب و مورد استقبالی بود و این بحث و گفت‌وگوها لازم است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات را در روزهای اخیر مرکز خبررسانی توصیف و تصریح کرد: بسیاری از چهره‌های هنری و سیاسی در جریان برگزاری نمایشگاه در آن حضور یافتند و این خود فضای خاصی را در نمایشگاه به وجود آورد.

وی همچنین با اشاره به برگزاری برخی نشست‌ها در نمایشگاه گفت: برخی از نشست‌ها همچنین بخشی از سخنرانی‌های داخل غرفه‌های خبرگزاری‌ها و یا پایگاه‌های اطلاع‌رسانی ماهیتی درخصوص تجدید عهد و پیمان با شهدا برای ادامه راه آنان داشت.

حسینی همچنین با اشاره به مقابله فرهنگی نمایشگاه امسال با مساله توهین به پیامبر اسلام گفت: نمایشگاه امسال همچنین کارهای فرهنگی مناسبی در جهت مبارزه فرهنگی با طرح برخی از توهین‌ها نسبت به پیامبر اسلام ارائه کرد و این حرکت نمادین مقابله مناسبی با اقدامات غرب در تخریب و توهین به پیامبر اسلام بوده است.

حسینی توجه به مساله رسانه و سبک زندگی را از دیگر محورهای نمایشگاه امسال اعلام و تاکید کرد: پس از بیانات رهبر معظم انقلاب در این نمایشگاه توجه به مساله رسانه و سبک زندگی مدنظر قرار گرفت و این فرمایش معظم له از این پس نیز مورد توجه جدی‌تر واقع خواهد شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به برگزاری دومین نشست از اتحادیه مطبوعات جهان اسلام در این نمایشگاه گفت: اتحادیه مطبوعات جهان اسلام نیز با حضور معاون اول رئیس جمهور در نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات دومین نشست خود را برگزار کرد که 80 نماینده از 30 کشور در آن حاضر شدند.

حسینی با اشاره به برگزاری نگارستان مطبوعات در نمایشگاه امسال گفت: موزه و نگارستان مطبوعات دو رویداد مهم در نمایشگاه مطبوعات امسال بوده است که مورد توجه بازدیدکنندگان نیز بود.

وی همچنین تاکید کرد: نگارستان مطبوعات بعد از این به محل دائمی برای ادامه فعالیت منتقل خواهد شد.

حسینی همچنین وجود تندیس‌های چهره روزنامه‌نگاران را اقدام دیگر مورد استقبال بازدیدکنندگان توصیف و تصریح کرد: تندیس از چهره‌های برجسته روزنامه‌نگاری کشور از جمال‌الدین اسدآبادی، دهخدا، محمدتقی بهار در نمایشگاه امسال مورد استقبال بازدید کنندگان بود. 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به حضور دانش آموزان در نمایشگاه بین المللی مطبوعات و خبرگزاری ها گفت: امسال بزرگ ترین  و طولانی ترین روزنامه تصویری توسط دانش آموزانی که در نمایشگاه حاضر می شدند، تهیه شد.

وی همچنین از تهیه کتاب های متعدد در نمایشگاه از کارنامه سال 88، 89 و 90 استقبال و تاکید کرد: در نمایشگاه امسال حضور نشریات تخصصی اتفاق بسیار مناسبی بود.

حسینی  از حضور 10 خبرگزاری که بیش از این پایگاه خبری بودند خبر داد و گفت:امسال 10 خبرگزاری که به تازگی مجوز خبرگزاری تهیه کرده اند نیز حضور داشتند و بدون شک از این بعد از این خبرگزاری ها انتظار بیش تری می رود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در تشریح بازتاب های اقدامات متعدد در فضای نمایشگاه بین المللی مطبوعات افزود:حضور اهل قلم  در نمایشگاه انگیزه بیش تری برای همکاری آنان با نشریات به وجود آورد.

وی با تقدیر و تشکر از حضور نشریات دانشجویی و استانی در نمایشگاه تاکید کرد: حضور نهادها و روابط عمومی دستگاه ها نیز در نمایشگاه مطبوعات ضروری است  تا به جای تقابل در راستای تعامل با مطبوعات و رسانه ها حرکت کنند.

حسینی در خصوص حضور چهره های شاخص هر حوزه در نمایشگاه مطبوعات تاکید کرد: چهره های شاخص هر حوزه که در نمایشگاه حاضر می شدند ودر برابر رسانه ها ناچار به پاسخگویی بودند نشان از این مسئله داشت  که چه طور فعالیت های آنان به طور کامل توسط رسانه ها رصد می شود و دوستان خبرنگار از شیر مرغ تا جان آدمیزاد را مورد سوال قرار می دهند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی  با اشاره به حضور افراد با دیدگاه های مختلف در نمایشگاه تصریح کرد: امیدواریم از این پس شاهد تعالی بسیار خوب مطبوعات با وزارت فرهنگ ارشاد اسلامی همچون گذشته باشیم و نباید از یاد برد که برگزاری این دست از نمایشگاه ها تاثیر زیادی بر افزایش سرانه مطالعه رسانه و روزنامه دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet