هدر موبایل
1391/08/13 20:01:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در مراسم جشن غدیر شهرستان ورامین:

دولت امکانات سرمایه‌گذاری را فراهم کند

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بانک‌ها باید تسهیلات لازم را به مردم ارائه دهند، تصریح کرد: امروز در دنیا کشورهایی وضع بهتر دارند که زمینه‌های سرمایه‌گذاری را تسهیل می‌کنندو دولت باید امکانات سرمایه گذاری را فراهم کند.
دولت امکانات سرمایه‌گذاری را فراهم کند رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بانک‌ها باید تسهیلات لازم را به مردم ارائه دهند، تصریح کرد: امروز در دنیا کشورهایی وضع بهتر دارند که زمینه‌های سرمایه‌گذاری را تسهیل می‌کنندو دولت باید امکانات سرمایه گذاری را فراهم کند. https://cdn.icana.ir/d/019/28547.jpg دولت,امکانات,سرمایه‌گذاری,را,فراهم,کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی در سخنرانی در  جشن غدیر در گلزار شهدای امامزاده سیدفتح‌الله شهرستان ورامین با تبریک این عید اظهار داشت: یکی از افتخارات ملت ایران ولایتمداری است و این در حالی است که در بین همه ملت‌های مسلمان ایرانیان کانون عشق به ولی هستند.

رییس مجلس شورای اسلامی افزود: عید غدیر خم روزی است که ایرانیان آن را بسیار بزرگ می‌شمارند و سعی می‌کنند آن را در زندگی خودشان تجلی بخشند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این که روز ولایت را مردم ایران سرآغاز مسیر حرکت خود قرار داده‌اند تیزهوشی ملت ایران و فهم درست از زندگی بشر را نشان می دهد.

وی تصریح کرد: در صدر اسلام یکی از نگرانی‌ها این بود که مناسبت‌های دیگر بر اسلام سایه بیندازد زیرا فکر اسلامی هنوز نهادینه نشده بود.

وی افزود: در شرایطی که امت اسلامی با تهدیدات داخلی و خارجی دست و پنجه نرم می‌کرد حضرت علی (ع) به سرپرستی امت اسلامی برگزیده شد.

لاریجانی تصریح کرد:مساله اکمال دین در غدیر تنها این نبود که فردی به عنوان جانشین پیامبر انتخاب شود زیرا مسلمانان مفهوم رسالت را درک کرده بودند اما ولایت را درک نکرده بودند و امر مهم‌تر این بود که امر ولایت برای مسلمانان باز شد.

وی ادامه داد: اهمیت ولایت باعث سرافرازی مردم ما شد و اگر مردم ورامین افتخار می‌کنند که در صحنه‌های انقلاب پیشتاز بودند برای این بود که درک درستی از ولایت داشتند.

وی با اشاره به شرایط کنونی منطقه تصریح کرد: دشمنان فقط غرش می‌کنند و می‌دانند اگر کاری کنند دیگر راه دررویی نخواهند داشت.

لاریجانی افزود: حوادثی که در منطقه رخ داد دشمنان ایران را متوجه این ساخت که این فکر ایرانی‌ها بود که در منطقه رسوخ کرده است.

وی افزود: در منطقه شرایط برای آمریکا سخت شد و متوجه شدند خاورمیانه‌ای که آنها می‌خواستند به صورت دیگری در حال رقم خوردن است به همین دلیل از ایران کینه بیشتری به دل گرفتند.

لاریجانی تصریح کرد: موضوع اقتصادی در سال اخیر موضوع اصلی کشور شد و این در حالی است که فشارهای سیاسی و تجارب نظامی غربی‌ها در گذشته با ایران به نتیجه‌ای نرسیده و در تجارب اقتصادی آنها می خواهند شرایط را برای مردم سخت کنند.

رییس قوه مقننه  با اشاره به سخنان رهبری تاکید کرد: اقتصاد مقاومتی را که رهبر معظم انقلاب مطرح کردند پاسخگوی این مسائل بوده است.

وی تصریح کرد: باید در تصمیماتی که برای حل مشکلات اتخاذ می‌شود ثبات داشته باشیم و برای حل وضعیت اقتصادی به وجود آمده در کشور باید تحلیل درستی از این مساله و دنبال کردن یک سیاست درست را داشته باشیم.

لاریجانی ادامه داد: مساله تورم و اشتغال دو موضوع  اصلی در کشور است که باید تمام توان کشور را برای رفع آن به کار بگیریم.

رییس مجلس شورای اسلامی با ارائه راهکاری برای حل مشکلات اقتصادی افزود: تا اقتصاد کشور مردمی نشود نمی‌تواند مشکلات مردم را حل کند.

وی اظهارداشت: نمی‌شود اقتصاد را با کار کارمندی اداره کرد و دولت باید به مردم تسهیلات بدهد تا مردم در عرصه تولید وارد شود.

لاریجانی خاطرنشان کرد: در مجلس شورای اسلامی 10 درصد از پول صندوق ملی به بخش کشاورزی به صورت ریالی اختصاص داده شده است زیرا اگر مردم ما می خواهند در برابر دشمنان مقاومت بکنند باید در تولید کالاهای مورد نیاز خودکفا شود.

وی یادآور شد: اگر زمینه‌های تولید فراهم شود نقدینگی‌ها به سمت تولید می‌رود و این در حالی است که با تشکیل کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی در مجلس جلسات مختلفی برای کمک به تولید ملی برگزار شد.

کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی به منظور  بررسی شرایط تولید و سهل کردن آن به وجود آمد و این در حالی است که شرایط تولید سخت بوده اما راه‌حلی برای آن وجود دارد.

وی ادامه داد: باید زمینه‌های ایجاد اراده مردمی را در  کنار تولید ملی فعال کرد.

نماینده مردم قم  مجلس با اشاره به بحث مترو در شهرستان ورامین تصریح کرد: بحث مترو حق مردم ورامین است که باید توجه بیشتری شود.

وی افزود: زمینه‌ها و زیرساخت‌ها فراهم شده و مترو این شهرستان باید در ردیف بودجه 92 قرار گیرد تا رفت و آمد به ورامین آسان شود.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس یادآور شد: این زیرساخت‌ها کمک می‌کند که مساله اشتغال در شهرستان ورامین حل شود و همچنین قول داد در بحث تبدیل ورامین به استان را پیگیری خواهد کرد.

رئیس قوه مقننه با بیان اینکه بانک‌ها باید تسهیلات لازم را به مردم ارائه دهند، تصریح کرد: امروز در دنیا کشورهایی وضع بهتر دارند که زمینه‌های سرمایه‌گذاری را تسهیل می‌کنند.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet