هدر موبایل
1391/08/14 11:45:43
سرویس فرهنگی
موسوی نژاد تاکید کرد:

ضرورت ساخت فیلم های مستند با موضوع دفاع مقدس

عضو فراکسیون روحانیون مجلس با اشاره به ضرورت ساخت فیلم های بیشتر با موضوع دفاع مقدس گفت: در بخش مستندسازی باید فیلم های بیشتری در مورد نحوه زندگی جانبازان، ایثارگران وخانواده شهدا ساخته شود.
ضرورت ساخت فیلم های مستند با موضوع دفاع مقدس عضو فراکسیون روحانیون مجلس با اشاره به ضرورت ساخت فیلم های بیشتر با موضوع دفاع مقدس گفت: در بخش مستندسازی باید فیلم های بیشتری در مورد نحوه زندگی جانبازان، ایثارگران وخانواده شهدا ساخته شود. https://cdn.icana.ir/d/019/20624.jpg ضرورت,ساخت,فیلم,های,مستند,با,موضوع,دفاع,مقدس Icana

سید مهدی موسوی نژاد در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، همزمان با برگزاری ششمین جشنواره سینما حقیقت با اشاره به ضرورت خلق آثارهنری بیشتربا موضوع دفاع مقدس در سینما گفت: در حوزه سینما فیلم های بسیار خوبی با موضوع دفاع مقدس ساخته شده است ولی تعداد این آثار کافی نیست، به ویژه در بخش مستندسازی باید فیلم های بیشتری در مورد نحوه زندگی جانبازان، ایثارگران و خانواده شهدا ساخته شود که در دل مردم اثر گذاشته و ارزش های دفاع مقدس را نیز حفظ کند.

نماینده مردم دشتستان در ادامه افزود: جشنواره های سینمایی مستند فرصتی بسیار خوبی را برای ارتقای فیلم های دفاع مقدس ایجاد کرده و باید با ایجاد بخشی برای نمایش این فیلم ها در این جشنواره ها، آثار دفاع مقدس را ارتقا دهیم.

موسوی نژاد با انتقاد از حضور برخی هنرپیشه ها درآثار دفاع مقدس تصریح کرد: عوامل سازنده فیلم های دفاع مقدس باید دقت کنند از هنرپیشگانی در ایفای نقش در این فیلم ها استفاده کنند که به آرمان های دفاع مقدس ایمان داشته باشند و به ارزش های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران پایبند باشند و فقط به عنوان حفظ  شغل و به منظور کسب درآمد  در این فیلم ها حضور پیدا نکنند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس یادآور شد: افرادی که با ایمان قلبی به ایثارگری شهدا، جانبازان و ایثارگران اقدام به ساخت فیلم هایی با موضوع دفاع مقدس می کنند، می توانند پیام واقعی این بزرگان را به درستی به مخاطبان انتقال دهند.

محمد اطیابی، فیلمساز و تهیه‌کننده سینما درمصاحبه ای با یکی از خبرگزاری ها در مورد چگونگی درست  مطرح شدن فیلم‌های حوزه مقاومت و دفاع مقدس در سطح دنیا گفت: سینمای دفاع مقدس متاسفانه آنطور که باید در دنیا دیده نمی‌شود و با این شیوه که تعدادی فیلم انتخاب می‌شود و در هفته‌های فرهنگی کشورهایی که آمادگی اشان را برای حضور فیلم‌هایمان در آنجا اعلام کرده‌اند نمایش داده می‌شود، مناسب نیست،چرا که به عقیده من با این شیوه به هیچ وجه مخاطبی برای آثار دفاع مقدس ما پیدا نمی‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet