هدر موبایل
1391/08/14 10:14:08
سرویس دیگر رسانه‌ها_
علیرضا محجوب:

ارز شناور باید تعطیل شود

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت:متاسفانه از اوایل دهه ۸۰ با این بی توجهی ها رو به رویم ؛در دهه ۷۰ وقتی یکی از واحدهای تولیدی و صنعتی تعطیل می شد، شورای اقتصاد یا هیات وزیران تشکیل جلسه می داد،اما الان حتی یک مقام مسئول نیز بر این موضوع توجه و دقت ندارد
ارز شناور باید تعطیل شود عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت:متاسفانه از اوایل دهه 80 با این بی توجهی ها رو به رویم ؛در دهه 70 وقتی یکی از واحدهای تولیدی و صنعتی تعطیل می شد، شورای اقتصاد یا هیات وزیران تشکیل جلسه می داد،اما الان حتی یک مقام مسئول نیز بر این موضوع توجه و دقت ندارد https://cdn.icana.ir/d/019/211.jpg ارز,شناور,باید,تعطیل,شود Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ علیرضا محجوب دبیرکل خانه کارگر با انتقاد ازروند ایجاد اشتغال در کشور به اعتدال گفت:ازیک سو مرگ اشتغال و شغل های موجود را با تعطیلی واحد ها و کارخانجات تولیدی داریم که با تعطیلی آنها افرادی بیکار می شوند و از سوی دیگر ایجاد کار را نیز داشته ایم اما مشاغل از دست رفته ، بیش از مشاغل متولد شده هستند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت:دولت فقط به تولد توجه می کند اما هر تولدی مرگی همراه دارد ؛ باید اینها را در نظر داشت و در کاسه آمار را نریزیم ؛ باید اشتغال رصد شود و به این رصد حساس و متعهد باشیم .

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی گفت: یک واحد تولیدی که تعطیل می شد ، یعنی یک کانون سرمایه گذاری و امید و اشتغال از بین می رود ؛ اینها بی توجهی هایی است که درباره اشتغال از سوی دولتی ها کما کان ادامه دارد .

نماینده مردم تهران افزود: متاسفانه از اوایل دهه 80 با این بی توجهی ها رو به رویم و در این سالهای اخیر این روند شدت یافت ؛ در دهه 70 وقتی یکی از واحد های تولیدی و صنعتی تعطیل می شد ، شورای اقتصاد یا هیات وزیران تشکیل جلسه می داد ، اما الان حتی یک مقام مسئول نیز بر این موضوع توجه و دقت ندارد.
وی گفت: این بی توجهی دولت،عاقبت ناخوشی برای کشور دارد ؛ یکی از این عاقبت ها عدم تطبیق بین وعده ها در عرصه اشتغال و عدم استمرار پایداری کارهایی است که ما به عنوان اشتغال بر آن نظر داریم.
محجوب ادامه داد: اشتغال باید پایدار باشد،اشتغال ناپایدارهیچ تعریفی درعرصه اقتصاد ندارد؛زیرا این یک سراب است و حتی امید نیست؛ متاسفانه مجلس خودش مقصر این وضع است ، این قوانین غلط را ما مصوب کرده ایم و تا این قوانین غلط را تصحیح نکنیم نمی توان از دیگران انتظاری داشت.
رییس فراکسیون کارگری مجلس در خاتمه گفت: جز با تغییر وضعیت کنونی قوانین هیچ مشکلی حل نمی شود ، ارز شناور باید تعطیل شود ؛ وقتی عرضه زیاد است و توان پاسخگویی نیست،باید عرضه با فرمول دیگری مدیریت شود و با این روند تولید کننده نمی تواندبه ارز مورد نیاز دسترسی پیدا کند./
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet