هدر موبایل
1391/08/14 09:40:00
سرویس صحن
لاریجانی در پاسخ به تذکر حیدرپور:

مقام معظم رهبری در مورد طرح سوال از رئیس جمهور هیچ دستوری نداده‌اند

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر عوض حیدرپور گفت: هیچ دستوری از سوی مقام معظم رهبری در مورد طرح سوال از رئیس جمهور به مجلس شورای اسلامی داده نشده است.
مقام معظم رهبری در مورد طرح سوال از رئیس جمهور هیچ دستوری نداده‌اند رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر عوض حیدرپور گفت: هیچ دستوری از سوی مقام معظم رهبری در مورد طرح سوال از رئیس جمهور به مجلس شورای اسلامی داده نشده است. https://cdn.icana.ir/d/019/13864.jpg مقام,معظم,رهبری,در,مورد,طرح,سوال,از,رئیس,جمهور,هیچ,دستوری,نداده‌اند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی در نشست علنی امروز (یکشنبه 14 آبان)  در پاسخ به تذکر عوض حیدرپور اظهار داشت: من به صورت رسمی اعلام می‌کنم که هیچ دستوری از سوی رهبری انقلاب در مورد طرح سوال از رئیس جمهور به مجلس شورای اسلامی داده نشده است و بارها به این موضوع اشاره کرده‌ام که انتصاب اعمال خودمان به رهبری در این زمینه‌ها کار درستی نیست و در انظار بین‌المللی تبعات سوء دارد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: هر وقت که مقام معظم رهبری نظری داشته باشند به نمایندگان مجلس منتقل می‌کنند و در این مدت ایشان دستوری به مجلس نداده‌اند و در زمینه طرح سوال از رئیس جمهور هیچ نظری به ما ارائه نکرده‌اند.

وی با تاکید بر این که نمایندگان مجلس در مورد طرح سوال از رئیس جمهور باید صلاح اندیشی کنند، تصریح کرد: نمایندگان مجلس جزء خبرگان کشور هستند و بی‌جهت نباید مطالبی را به رهبری منتسب کنند.

لاریجانی با بیان این که مجلس شورای اسلامی در زمینه سوال از رئیس جمهور مختار است گفت: مجلس این اختیار را دارد که برحسب شرایط کشور تصمیم لازم را در این زمینه اتخاذ نماید.

وی همچنین در پاسخ به تذکر عوض حیدرپور مبنی بر تخلف رئیس مجلس در قرائت نکردن طرح سوال از رئیس جمهور در موعد مقرر اظهار داشت: بنده در مورد ماده 212 آیین‌نامه داخلی مجلس تخلفی انجام نداده‌ام زیرا طبق این ماده یک هفته پس از طرح سوال در کمیسیون چنانچه حداقل یک  چهارم کل نمایندگان مجلس از سوال خود منصرف نشده باشند، رئیس مجلس موظف است در اولین جلسه سوال را قرائت کند.

رئیس قوه مقننه در ادامه افزود: ما باید یکشنبه هفته گذشته طرح سوال از رئیس جمهور را قرائت می‌کردیم اما هفته گذشته جلسات علنی مجلس تشکیل نشد و امروز باید این طرح قرائت شود.

گفتنی است عوض حیدرپور در تذکر ماده 212 آیین‌نامه داخلی مجلس اظهار داشت: بنده به عنوان سوال کننده از رئیس جمهور در کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس حضور داشتم و در یک فضای بسیار دقیق سوال را بررسی کردیم و نتایج خوبی نیز گرفتیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه افزود: به مدت یک  هفته مجلس شورای اسلامی تعطیل بود و در واقع هیات رئیسه به مدت یک هفته به وظیفه خود عمل نکرده است زیرا براساس ماده 212 آیین‌نامه داخلی رئیس مجلس موظف است در اولین فرصت طرح سوال از رئیس جمهور را قرائت کند.

نماینده مردم شهرضا با اشاره به جوسازی‌های برخی از افراد گفت: مقام معظم رهبری در مورد طرح سوال از رئیس جمهور هیچ فرمایشی به مجلس نداشته‌اند اما متاسفانه برخی از افراد به دنبال جوسازی در این زمینه هستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet