هدر موبایل
1391/08/14 10:08:00
سرویس صحن
کوچک زاده در تذکر آیین نامه ای:

فراکسیون اصولگرایان طرح سئوال از رئیس جمهور را خلاف مصلحت کشور می‌داند

نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات در مجلس با اشاره به قرائت طرح سوال از رئیس جمهور در صحنن علنی قوه قانون‌گذاری، گفت: فراکسیون اصولگرایان طرح سئوال از رئیس جمهور را خلاف مصلحت کشور می‌داند.
فراکسیون اصولگرایان طرح سئوال از رئیس جمهور را خلاف مصلحت کشور می‌داند نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات در مجلس با اشاره به قرائت طرح سوال از رئیس جمهور در صحنن علنی قوه قانون‌گذاری، گفت: فراکسیون اصولگرایان طرح سئوال از رئیس جمهور را خلاف مصلحت کشور می‌داند. https://cdn.icana.ir/d/019/995.jpg فراکسیون,اصولگرایان,طرح,سئوال,از,رئیس,جمهور,را,خلاف,مصلحت,کشور,می‌داند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مهدی کوچک زاده در نشست علنی امروز (یکشنبه 14 آبان) مجلس شورای اسلامی در انتقاد به اعلام وصول طرح سؤال از رئیس جمهور گفت: لازم نیست همه چیز مثل بچه های کوچک به نماینده مجلس دستور داده شود چرا که از کلام رهبری فهمیده می شود که تمایل به طرح سؤال از رئیس جمهور در شرایط فعلی ندارند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود: اگر اختیار با رهبر انقلاب بود، تصمیم می گرفتند که در اینجا سؤال طرح نشود و از اساس لازم نیست همه چیز به افراد دستور داده شود.

کوچک زاده با تأکید بر این که فراکسیون اصولگرایان معنای کلام رهبری را عدم موافقت با طرح سؤال از رئیس جمهوری می داند، افزود: من و همفکرانم در مجلسی نمی مانیم که بر خلاف نظر رهبری که برای ما کشف شده است و اختیار با شما است که هر چه باید بر اساس قانون انجام دهید.

وی تأکید کرد: فراکسیون اصولگرایان هم اطلاعیه ای داده است و این اقدام مجلس را خلاف مصلحت کشور اعلام کرده است.

علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی خواستار طرح موضوعات از جانب این نماینده در داخل چارچوب آیین نامه شد و افزود: برداشت شما از سخنان رهبر انقلاب برای ما محترم است اما نمی توانید بگویید رهبری چنین چیزی را مطرح کردند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه مجلس در چارچوب آیین نامه حرکت می کند افزود: ما بر اساس آیین نامه تصمیم می گیریم مگر این که دستوری به طور مستقیم از جانب رهبری به مجلس رسیده باشد.

وی ادامه داد: شما برداشت خودتان را دارید و دیگران نیز برداشت های خودشان را دارند اما مجلس تنها بر اساس آیین نامه تصمیم می گیرد.

لاریجانی با اشاره به این که دستوری مبنی بر عدم طرح سؤال از رئیس جمهور از جانب رهبری نیامده است، افزود: اگر برخی آقایان تصمیم دارند در اعتراض به طرح مسئله سؤال از رئیس جمهور از مجلس خارج شوند، اقدامی غیر قانونی است چرا که شما حقوق می گیرید تا در جایگاه خود حاضر بوده و در خصوص مسائل مختلف اظهار نظر کنید.

رئیس مجلس شورای اسلامی خروج از مجلس را بدون اجازه و هماهنگی خلاف قانون توصیف و تصریح کرد: مطابق دستور اداره مجلس کسی حق خروج از مجلس را بدون هماهنگی ندارد و اگر شما اصرار دارید کار خلاف انجام دهید، این بحث دیگری است.

وی تأکید کرد: اگر فراکسیونی به نام اصولگرایان تصمیم می گیرد، آبستراکسیون کرده و خلاف کند، این چه نوع از اصولگرایی است.

لاریجانی در خصوص ادعای این نماینده در پیرامون مخالف رهبری با طرح سؤال گفت: این که شما مطرح می کنید، برداشتتان از صحبت های رهبری عدم طرح سؤال است، برای ما محترم است همان طور که برداشت دیگران نیز برای ما محترم است اما شخص من به عنوان رئیس جلسه باید طبق آیین نامه عمل کنم.

وی با تأکید مجدد بر این که هیچ دستوری از رهبر انقلاب مبنی بر عدم طرح سؤال از رئیس جمهور نرسیده است، افزود: اگر دستور رسید ما به آن عمل می کنیم اما گر کسی مدعی باشد که دستور رهبری، برداشت خودش است، خلاف گفته است.

رئیس مجلس شورای اسلامی قول مجلس را به دلیل مغایرت طرح مسائل در آن با برداشت های شخصی و جریانی را خلاف قانون توصیف و تصریح کرد: اساس اصولگرایی بر قانون است و قانون تأکید دارد که کسی نمی تواند صحن علنی مجلس را ترک کند و باید در در مجلس باقی مانده و موافقت یا مخالفت خود را مطرح کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet