انتخابات ریاست جمهوری
1391/08/14 10:52:30
سرویس اقتصادی
شجاعی با تاکید براولویت وزارت صنعت بر تأمین ذخایر کشور :

ارز حاصل از صادارت نیاز تولید را پاسخگو است

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در مقطع کنونی با استناد به آمارهای موجود می‌توان گفت ارز حاصل از صادرات می‌تواند نیازهای ارزی حوزه تولید را تأمین کند، گفت: اولویت اصلی ما در مقطع کنونی پرکردن ذخایر کشور و پس از آن مدیریت و کنترل بازار است.
ارز حاصل از صادارت نیاز تولید را پاسخگو است سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در مقطع کنونی با استناد به آمارهای موجود می‌توان گفت ارز حاصل از صادرات می‌تواند نیازهای ارزی حوزه تولید را تأمین کند، گفت: اولویت اصلی ما در مقطع کنونی پرکردن ذخایر کشور و پس از آن مدیریت و کنترل بازار است. https://cdn.icana.ir/d/019/28516.jpg ارز,حاصل,از,صادارت,نیاز,تولید,را,پاسخگو,است Icana

سیدعلیرضا شجاعی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه اولویت‌بندی‌های تخصیص ارز در مرکز مبادلات ارزی تماماً  با کار کارشناسی برگزیده شده است، گفت: ماه‌ها به‌روی گروهبندی‌ها و ساختار مرکز مبادلات کار شده است.

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: فقط کالاهایی که دارای وزن بالایی از نظر مصرفی است در اولویت اول و دوم قرار دارد و کالاهایی که در مرکز مبادلات ارزی ارز مبادله‌ای دریافت می‌کنند، سهم بالایی را در سبد مصرفی خانوارها یا در نهاده‌های تولیدی دارند و علاوه بر این داروها که از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

شجاعی تصریح کرد: یکی از اهداف اصلی مرکز مبادلات ارزی پوشش دادن تمام نیازهای ارزی بازار است؛ در مقطع کنونی با استناد به آمارهای موجود می‌توان گفت ارز حاصل از صادرات می‌تواند نیازهای ارزی حوزه تولید را تأمین کند و سایر ارزهایی که در بازار باقی می‌ماند باید به سمت کالاهای اساسی سوق داده شود.

وی با یادآوری اینکه کشور در شرایط خاصی دارد که باید دور اندیشی نیز در بازار داشته باشیم، ادامه داد: بعضاً بحث‌هایی می‌شود که واردات کالایی بیش از حد انجام می‌گیرد در حالیکه این واردات به علت وجود کشور در شرایطی خاص است که به با پیش بینی فضای پیش روی کشور صورت گرفته است.

سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه بسیاری از کشورها ذخایر استراتژیک برای کالاهای اساسی دارند، گفت: ما نیز باید با رعایت این مسئله ذخایر استراتژیک را برای کشور در نظر بگیریم چرا که اولویت برای ما پر بودن ذخایر کشور و پس از آن کنترل و مدیریت بازار است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet