هدر موبایل
1391/08/14 11:09:08
سرویس اجتماعی
هروی:

دانشگاه‌ها باید به سمت تجمیع هماهنگ پیش روند

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه دانشگاه‌های کشور باید اماده پذیرای دانشجوی خارج از کشور به ویژه در مقاطع تحصیلات تکمیلی باشند ،گفت: خوشبختانه امروزه ایران توانسته در نخستین حرکت درعرصه علم، سرآمد شود و از خط قرمزهای علمی به راحتی عبور کند، بنابراین لازم است تا دانشگاه‌های کشور به سمت تجمیع هماهنگ پیش روند.
دانشگاه‌ها باید به سمت تجمیع هماهنگ پیش روند نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه دانشگاه‌های کشور باید اماده پذیرای دانشجوی خارج از کشور به ویژه در مقاطع تحصیلات تکمیلی باشند ،گفت: خوشبختانه امروزه ایران توانسته در نخستین حرکت درعرصه علم، سرآمد شود و از خط قرمزهای علمی به راحتی عبور کند، بنابراین لازم است تا دانشگاه‌های کشور به سمت تجمیع هماهنگ پیش روند. https://cdn.icana.ir/d/019/23330.jpg دانشگاه‌ها,باید,به,سمت,تجمیع,هماهنگ,پیش,روند Icana

جواد هروی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه امروزه فضاهای موجود در دانشگاه‌های مختلف این شائبه را ایجاد کرده که دانشگاه‌های ایران از کیفیت پایینی برخوردارند، اظهار داشت: متاسفانه برخی دانشگاه‌های کشور از هجوم جدی دانشجویان برخوردار شدند و برخی دیگر با استقبال کمتر دانشجویان روبرو هستند که این مهم نشان دهنده آن است که باید در آموزش عالی بازنگری اساسی و درستی صورت گیرد.

نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نحوه پذیرش دانشجویان چندین بار مطرح شد و بررسی‌های بسیاری برای حضور دانشجو در دانشگاه های سراسر کشور انجام گرفت.

این نماینده مردم در مجلس نهم با تاکید بر اینکه باید نقایص و کاستی‌های پذیرش دانشجو در کشور به شکلی درست اصلاح شود افزود: در هفته گشته از سوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تیمی برای بازدید از برخی دانشگاه‌ها به استان‌های محروم فرستاده که درنتیجه مشخص شد بسیاری از دانشگاه‌ها به رقم امکانات خود از دانشجوی متناسب برخوردار نیستند.

وی با انتقاد از اینکه ناهماهنگی و نبود تناسب در پذیرش دانشجو منجر به هجوم و ثبت نام بیش از حد دانشجویان شده است تصریح کرد: به طور حتم زمان آن رسیده که دانشگاه‌ها به سمت تجمیع هماهنگ پیش روند تا بتوانند هم از امکانات بالقوه دانشگاه‌های مختلف استفاده کنند و هم تناسبی در نحوه جذب دانشجویان به وجود آید.

هروی متذکر شد: لازم است در جهت برپایی و تاسیس دانشگاه‌های متنوع گامی موثر برداشته شود و بازنگری جدی در عرصه علم و تحصیل انجام گیرد.

نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دانشگاه‌های ما باید نگاه برون مرزی پیدا کنند افزود: بدون شک زمان آن رسیده تا دانشگاه‌های کشور به عنوان دانشگاه‌های صاحب قدرت و عظت در عرصه جهانی برنامه‌ریزی و از اقدامات مقطعی و کوتاه مدت جلوگیری کنند.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه باید دانشگاه‌های کشور در آینده نزدیک خود را آماده برداشتن گام‌های عظیم علمی در سطح جهانی کنند گفت: رسیدن به پیشرفت در عرصه علمی مهمترین اهداف انقلاب بوده که خوشبختانه امروزه در مسیر تحقق قرار گرفته که به طور حتم این مهم، ثمره تلاش بزرگان ایرانی در زمینه‌ توسعه و صدور علم است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet