خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1391/08/14 10:54:52
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ایرج عبدی:

دولت مکلف به ایجاد اشتغال برای جوانان است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، بیان اینکه هنوز متولی اشتغال در کشور مشخص نیست، گفت: طبق قانون اساسی دولت مکلف به ایجاد اشتغال است و در واقع سایر قوا نقش یاری‌رسان را دارند و در بدنه دولت نیز باید یک وزارتخانه متولی و پاسخگوی موضوع اشتغال باشند.
دولت مکلف به ایجاد اشتغال برای جوانان است عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، بیان اینکه هنوز متولی اشتغال در کشور مشخص نیست، گفت: طبق قانون اساسی دولت مکلف به ایجاد اشتغال است و در واقع سایر قوا نقش یاری‌رسان را دارند و در بدنه دولت نیز باید یک وزارتخانه متولی و پاسخگوی موضوع اشتغال باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/19013.jpg دولت,مکلف,به,ایجاد,اشتغال,برای,جوانان,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ ایرج عبدی عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی به مجلس نیوز (پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی) ، گفت:در بخش‌های مختلف اقتصادی کشور اعم از بخش کشاورزی،صنعت و معدن و گردشگری زمینه برای اشتغال‌زایی وجود دارد اما متاسفانه نگاه‌ها کارآفرینانه نیست. 

نماینده مردم خرم‌آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه یکی از شعارهای اصلی دولت یک رقمی‌شدن و کاهش نرخ بیکاری کشور بود؛ تصریح کرد: این وعده و پیش بینی تاکنون محقق نشده و تا پایان دولت دهم نیز نه تنها نرخ بیکاری یک رقمی نمی شود، بلکه روز به روزنیز افزایش خواهد یافت.

وی ادامه داد:به طورحتم در آینده نرخ بیکاری کشور به خصوص در مناطق و استان‌های محروم رشد می یابد و کاهش میزان بیکاری در این مناطق رخ نخواهد داد.

عبدی با مدنظر قرار دادن این موضوع که هنوز متولی اشتغال در کشور مشخص نیست، اظهار داشت: طبق قانون اساسی دولت مکلف به ایجاد اشتغال است و در واقع سایر قوا نقش یاری‌رسان را دارند و در بدنه دولت نیز باید یک وزارتخانه متولی و پاسخگوی موضوع اشتغال باشد و مابقی وزارتخانه‌ها در این امر کمک کننده باشند.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر ضرورت جلوگیری از افزایش نرخ بیکاری در کشور یادآور شد: حفظ اشتغال موجود بسیار ضروری است و باید هر سه قوه تلاش کنند که نرخ اشتغال موجود از بین نرود و حفظ شود.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، بیکاری را بستر بروز آسیب‌های مختلف در جامعه دانست و گفت: اگر دولت نتواند اشتغال‌زایی انجام دهد و نرخ بیکاری هر روز بیش از پیش افزایش یابد؛ به طور قطع نمی‌تواند بسیاری از آسیب‌های اجتماعی دیگر را نیز کنترل کند./
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet