ایام محرم 1398
1391/08/14 11:23:00
سرویس صحن
به منظور تامین نظر شورای نگهبان

فرزندان آزادگان با یک سال سابقه اسارت مشمول سهمیه استخدامی شدند

نمایندگان مجلس به منظور تامین نظر شورای نگهبان با اصلاح بند (و) ماده ۴۴ قانون برنامه پنجساله توسعه همسران و فرزندان آزادگان با یک سال سابقه اسارت را مشمول سهمیه استخدامی دستگاه ها کردند.
فرزندان آزادگان با یک سال سابقه اسارت مشمول سهمیه استخدامی شدند نمایندگان مجلس به منظور تامین نظر شورای نگهبان با اصلاح بند (و) ماده 44 قانون برنامه پنجساله توسعه همسران و فرزندان آزادگان با یک سال سابقه اسارت را مشمول سهمیه استخدامی دستگاه ها کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/15924.jpg فرزندان,آزادگان,با,یک,سال,سابقه,اسارت,مشمول,سهمیه,استخدامی,شدند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه 14 آبان) مجلس شورای اسلامی به منظور تامین نظر شورای نگهبان اصلاحیه کمیسیون اجتماعی درباره طرح دوفوریتی اصلاح بند (ک) ماده 20 و بند (و) ماده 44 قانون برنامه پنجساله توسعه جمهوری اسلامی ایران را با 162 رأی موافق، 9 رأی مخالف و18 رأی ممتنع از 225 نماینده حاضر در صحن علنی مجلس به تصویب رساندند.

کمیسیون اجتماعی به عنوان کمیسیون اصلی به منظور تامین نظر شورای نگهبان اصلاحاتی در بند (و) ماده 44 قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران صورت داد که براساس آن عبارت "یک سال و" قبل از عبارت "بالای یک سال اسارت" و عبارت "با رعایت سقف مقرر در این بند" بعد از عبارت "امور ایثارگران" اضافه شد.

طبق تغییر صورت گرفته بند (و) ماده 44 به شرح زیر اصلاح می شود:

قانون اصلاح بند (و) ماده (44) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران

ماده واحده ـ بند (و) ماده (44) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران مصوب 15/10/1389 به شرح زیر اصلاح می‌گردد:

و ـ کلیه دستگاهها مکلفند در چهارچوب سهمیه استخدامی و جایگزینی نیروهای خروجی خود حداقل بیست و پنج درصد (25%) نیازهای استخدامی خود را از میان جانبازان و آزادگان فاقد شغل و فرزندان و همسران شهداء و جانبازان بیست و پنج درصد (25%) و بالاتر و فرزندان و همسران آزادگان یک سال و بالای یک سال اسارت، معرفی شده از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران با رعایت سقف مقرر در این بند، تأمین و به استخدام آنان از محل مجوزهای مربوط و پستهای بدون متصدی اقدام نمایند و پنج درصد (5%) سهمیه استخدامی را نیز به رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه‌ها و همسر و فرزندان آنان و فرزندان جانبازان زیر بیست و پنج درصد (25%) و آزادگان زیر سه سال اسارت و خواهران و برادران شهداء اختصاص دهند. در مواردی که نیاز به تخصص دارد رعایت شرایط علمی الزامی است.

تبصره 1ـ بنیاد شهید و امور ایثارگران موظف است فرزندان شاهد و جانباز و آزاده را با اولویت فرزندان شاهد و سپس فرزندان جانبازان براساس درصد جانبازی و فرزندان آزادگان براساس مدت اسارت مذکور در این بند معرفی نماید.

تبصره 2ـ  فرزندان شاهد و جانباز و آزاده از شرط جنسیت برای استفاده از سهمیه استخدامی معاف و دستگاههای مشمول این قانون موظفند بدون الزام به رعایت شرط سنی، تحصیلی، معدل و آزمون و با احراز شرایط عمومی گزینش با هماهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران و از ابتداء، آنان را به صورت رسمی قطعی استخدام نمایند.

تبصره 3ـ کلیه مسئولان دستگاهها پس از تعیین تکلیف سهمیه مذکور در این قانون می‌توانند اقدام به جذب نیروی انسانی مورد نیاز دستگاه خود نمایند. با متخلفین از اجرای این قانون مطابق قوانین و مقررات مربوط رفتار می‌شود.

معاونت توسعه مدیریت منابع انسانی رئیس جمهور و بنیاد شهید و امور ایثارگران بر حسن اجرای این قانون در دستگاههای اجرائی نظارت می‌نمایند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet