هفته دفاع مقدس
1391/08/14 11:11:08
سرویس دیگر رسانه‌ها_
جدگال با انتقاد از وضعیت کنونی کشاورزان:

کشت گندم به صرفه نیست

نماینده مردم چابهار و نیکشهر در مجلس گفت:اجرای ناقص قانون هدفمند کردن یارانه‌ها بر وضعیت معیشتی کشاورزان تأثیرات نامطلوبی گذاشته است ولی کمکی از سوی دولت به آن ها صورت نمی‌گیرد.
کشت گندم به صرفه نیست نماینده مردم چابهار و نیکشهر در مجلس گفت:اجرای ناقص قانون هدفمند کردن یارانه‌ها بر وضعیت معیشتی کشاورزان تأثیرات نامطلوبی گذاشته است ولی کمکی از سوی دولت به آن ها صورت نمی‌گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/587.jpg کشت,گندم,به,صرفه,نیست Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛یعقوب جدگال عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه قیمتی که برای خرید تضمینی گندم تعیین می‌شود باید با افزایش هزینه‌های تولید همخوانی داشته باشد، به مجلس نیوز (پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی) گفت: قیمت خرید تضمینی گندم نباید با هزینه های تولید این محصول فاصله داشته باشد و اگر دولت غیر از این عمل کند در حق کشاورزان اجحاف کرده است.

نماینده مردم چابهار و نیکشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: دولت باید قیمت خرید تضمینی گندم را به نحوی تعیین کند که کشت این محصول برای کشاورزان صرفه اقتصادی داشته باشد و آنان را از تولید کردن دلسرد نکند.
جدگال با اشاره به اینکه افزون بر کود شیمیایی، سوخت و گازوئیل سهمیه‌ای هم به کشاورزان تخصیص نیافته است، افزود: از ابتدای سال گذشته کشاورزان گازوئیل آزاد استفاده نکرده‌اند و این مشکل عمده کشاورزان، به‌تازگی حل شده است.
وی تصریح کرد: اجرای ناقص قانون هدفمند کردن یارانه‌ها بر وضعیت معیشتی کشاورزان تأثیرات نامطلوبی گذاشته است ولی کمکی از سوی دولت به آن ها صورت نمی‌گیرد.
این نماینده مجلس نهم، ادامه داد: در حال حاضر نرخ خرید تضمینی محصول استراتژیکی مانند گندم کیلویی ۵۵۰ تومان تعیین شده که این میزان باید افزایش یافته و دولت نیز برای توسعه صادرات و تولید گندم باید از ظرفیت های بخش خصوصی نیز استفاده کند.
عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: دولت برای تشویق و ترغیب کشاورزان به تولید بیشترباید با اتخاذ استراتژی اقتصادی کارآمد زمینه را طوری فراهم کند که کشاورزان دغدغه ای  برای فروش محصولاتشان نداشته باشند.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع‌طبیعی مجلس، یادآور شد: تعیین مکانی مناسب برای جمع‌آوری به موقع محصول گندم و همچنین وجود قیمتی عادلانه موجب روانه شدن سیل عظیمی از گندم کشاورزان به سیلو‌های دولت شده و به این ترتیب دست دلالان و واسطه‌ها کوتاه می‌شود.
/
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet