حلول ماه ربیع الاول
1391/08/14 11:28:01
سرویس دیگر رسانه‌ها_
رزم:

تبدیل "بخشنامه زندانیان معسر" به قانون امکان‌پذیر است

عضو کمیسیون قضایی مجلس نهم گفت: بخشنامه زندانیان معسر، دارای تعدادی موافق از میان اعضای این کمیسیون بوده که تبدیل آن به قانون امکان‌پذیر است.
تبدیل "بخشنامه زندانیان معسر" به قانون امکان‌پذیر است عضو کمیسیون قضایی مجلس نهم گفت: بخشنامه زندانیان معسر، دارای تعدادی موافق از میان اعضای این کمیسیون بوده که تبدیل آن به قانون امکان‌پذیر است. https://cdn.icana.ir/d/019/20153.jpg تبدیل,"بخشنامه,زندانیان,معسر",به,قانون,امکان‌پذیر,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ محمد رزم با اشاره به بخشنامه زندانیان معسر که از سوی رئیس قوه قضاییه ابلاغ شده است،به باشگاه خبرنگاران گفت:اگر شخص از پرداخت دیون مالی امتناع کرد باید به زندان برود و این در حالی است که فرد توانایی پرداخت دین را داشته باشد.

وی افزود: این موضوع به یک رویه در دستگاه قضا تبدیل شده اما زندانی شدن فرد معسر جزء مفاد قانون نیست.

عضو کمیسیون قضایی مجلس نهم با بیان اینکه حبس فرد معسر خلاف شرع  محسوب می‌شود، افزود: در صورت تشخیص اتهام فرد به محکومیت مالی باید تا زمان پرداخت مال( یوم‌الادا)در زندان بماند، اما هنگامیکه شخص درآمدی نداشته و معسر بوده زندان رفتن وی فایده‌ای نخواهد داشت.
رزم با اشاره به برداشت رئیس قوه قضاییه از ماده 2 محکومان مالی گفت: بازداشت فرد معسر به دلیل عدم توانایی پرداخت مال صحیح نیست و باید از تباهی و تضییع حقوق اشخاص جلوگیری شود.
وی با بیان اینکه نحوه اجرای محکومیت‌های مالی در دست بررسی است، تصریح کرد: این لایحه در کمیته حقوق خصوصی مطرح و با اختلافات ایجاد شده بر وجود بخشنامه زندانیان معسر، کارشناسی دقیق‌تری بر این طرح صورت گرفته است که طی روزهای آتی در کمیسیون قضایی بررسی می‌شود.
این عضو کمیسیون قضایی مجلس هشتم خاطرنشان کرد: بخشنامه زندانیان معسر، دارای تعدادی موافق از میان اعضای این کمیسیون بوده که تبدیل آن به قانون امکان‌پذیر است./
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet