هدر موبایل
1391/08/14 11:43:03
سرویس صحن
آقا محمدی:

شائبه استفاده از امکانات دولتی در انتخابات ریاست جمهوری باید از بین برود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در تشریح دلایل و ضرورت های ارائه طرح دو فوریتی اصلاح ماده ۳۵ قانون انتخابات ریاست جمهوری به عنوان یکی از طراحان گفت: در حال حاضر این شائبه وجود دارد که برخی از مدیران و مسئولان در سازمان ها و وزارتخانه ها از امکانات دولتی برای انتخابات ریاست جمهوری استفاده می کنند و این شائبه باید از بین برود.
شائبه استفاده از امکانات دولتی در انتخابات ریاست جمهوری باید از بین برود عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در تشریح دلایل و ضرورت های ارائه طرح دو فوریتی اصلاح ماده 35 قانون انتخابات ریاست جمهوری به عنوان یکی از طراحان گفت: در حال حاضر این شائبه وجود دارد که برخی از مدیران و مسئولان در سازمان ها و وزارتخانه ها از امکانات دولتی برای انتخابات ریاست جمهوری استفاده می کنند و این شائبه باید از بین برود. https://cdn.icana.ir/d/019/27138.jpg شائبه,استفاده,از,امکانات,دولتی,در,انتخابات,ریاست,جمهوری,باید,از,بین,برود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، ابراهیم آقا محمدی در نشست علنی امروز (یکشنبه 14 آبان) مجلس شورای اسلامی به عنوان یکی از طراحان طرح دو فوریتی اصلاح ماده 35 قانون انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران گفت: در گذشته برای انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز شرایطی وجود نداشته است اما به مرور و با گذشتن زمان این امر مشخص شد که در بین افرادی که می خواهند کاندیدا شوند، کسانی که دارای پست و مسئولیت هستند و کسانی که پستی ندارند از شرایط یکسان برخوردار نیستند.

نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود: براساس همان فلسفه ای که ماده 29 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی به وجود آمده است طراحان طرح اصلاح ماده 35 قانون اساسی تصمیم گرفتند تا آن شرایط را بر نامزدهای ریاست جمهوری نیز تعمیم دهند.

آقای محمدی در تشریح دلایل و ضرورت های ارائه این طرح دو فوریتی گفت: کاندیداهای ریاست جمهوری باید از شرایط یکسان برخوردار باشند چرا که وزیر و رئیس سازمان فعلی با کسی که در گذشته وزیر بوده از جهات یکسان اجتماعی برخوردار نیستند.

وی ادامه داد: عنوانی که وزیر امروز در جامعه دارد، امتیاز محسوب می شود در حالی که  وزیری که ممکن است در گذشته به مراتب بهتر کار کرده باشد، امروز دیگر فاقد وجاهت وزیر فعلی در فضای جامعه و افکار عمومی است.

آقامحمدی عنوان فعلی مسئولان در سازمان ها و وزرای امروز جامعه را یک امتیاز توصیف و تصریح کرد: یک استاد دانشگاه، قاضی یا یک دانشمند و اقتصاددان که در دانشگاه یا محل کار خود مشغول به کار هستند از امتیاز وزیر و مسئول فعلی محروم بوده و این شرایط ناعادلانه است.

وی تأکید کرد: چه بسا افراد دیگر در دانشگاه یا محل های دیگری برنامه ها و افکار بهتری برای اداره امور کشور داشته باشند اما یک وزیر یا مسئول با حوزه کاری و امکانات جمعی و رادیو و تلویزیون و رسانه هابه راحتی خود را معرفی می کند.

آقامحمدی با تأکید بر اینکه شرایط در حال حاضر برای همه یکسان نیست، افزود: برای اجرای عدالت و عدل اسلامی باید شرایطی به وجود آید تا کاندیدای ریاست جمهوری از شرایط یکسان بهره مند بشوند.

این نماینده مجلس خارج شدن مردم از بلاتکلیفی را از دیگر ضرورت های ارائه این طرح عنوان و تأکید کرد: فردی که می خواهد کاندیدای ریاست جمهوری شود بایستی تصمیم خود را به صورت علنی مطرح کند تا مردم هم از بلاتکلیفی در آیند و بدانند کاندیدا های ریاست جمهوری چه کسانی هستند و با مطالعه دقیق در زمان کافی انتخاب کنند.

وی ادامه داد: از طرف دیگر فردی که تصمیم بر کاندیداتوری دارد، در این فرصت 6 ماهه، زمان کافی برای اتخاذ برنامه و انتخاب کابینه دارد و از این که با عجله افرادی را بدون مطالعه انتخاب کند، مخالفت به عمل می آید.

آقامحمدی جلوگیری از شائبه استفاده ناروا از امکانات دولتی را از دیگر ضرورت های ارائه این طرح دو فوریتی توصیف و تصریح کرد: در مواردی خود بنده شاهد بودم که رئیس یک سازمان یا یک مسئول تمام امکانات آن سازمان را برای پیروزی در انتخابات به کار گرفته و کار اصلی آن سازمان برای مدت طولانی تعطیل شده است.

وی تأکید کرد: شخص کاندید برای ریاست جمهوری، به مدت 6 ماه تا یک سال مشغول برنامه های انتخاباتی است و فرصتی برای انجام کار دیگر ندارد نباید در جایگاه وظیفه ای و اجرایی دیگر باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی همچنین افزود: براین اساس این طرح ارائه شده است تا همه کاندیدها از شرایط یکسان برخوردار بوده و مردم هم فرصت کافی برای مطالعه نامزدهای ریاست جمهوری و تصمیم آگاهانه داشته باشند.

محمدحسن ابوترابی فرد نیز در پایان این مطالب گفت: از آقای محمدی تشکر می کنم چرا که این طرح به دلیل تراکم طرح ها و برنامه ها مدتی در انتظار بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet