هدر اصلی
1391/08/14 14:16:17
سرویس فرهنگی
رئیس مرکز توسعه و فناوری اطلاعات رسانه‌های دیجیتال در گفت وگو با خانه ملت:

دولت و مجلس در کنار عرصه‌های اقتصادی، جبهه فرهنگی را نیز حمایت کنند

رئیس مرکز توسعه و فناوری اطلاعات رسانه‌های دیجیتال با بیان اینکه باید یکسری واکسیناسیون‌هایی در جبهه‌های فرهنگی انقلاب و کشور انجام دهیم تا بتوانیم با بیگانگان و دشمنان اسلام از طریق جنگ نرم به درستی مقابله کنیم، گفت: دولت و مجلس در کنار عرصه‌های اقتصادی، جبهه فرهنگی را نیز حمایت کنند.
دولت و مجلس در کنار عرصه‌های اقتصادی، جبهه فرهنگی را نیز حمایت کنند رئیس مرکز توسعه و فناوری اطلاعات رسانه‌های دیجیتال با بیان اینکه باید یکسری واکسیناسیون‌هایی در جبهه‌های فرهنگی انقلاب و کشور انجام دهیم تا بتوانیم با بیگانگان و دشمنان اسلام از طریق جنگ نرم به درستی مقابله کنیم، گفت: دولت و مجلس در کنار عرصه‌های اقتصادی، جبهه فرهنگی را نیز حمایت کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/28559.jpg دولت,و,مجلس,در,کنار,عرصه‌های,اقتصادی،,جبهه,فرهنگی,را,نیز,حمایت,کنند Icana

حسین علی‌زاده در  گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، اظهار داشت: در حال حاضر دوره جنگ سخت نظامی تمام شده و عرصه تقابل در حوزه فرهنگ قوت یافته است و طبیعی است که رسانه‌ها باید از طرق مختلف حرف و پیام خود را به گوش جهانیان برسانند.

رئیس مرکز توسعه و فناوری اطلاعات رسانه‌های دیجیتال  با بیان اینکه دشمن زمانی که از انتقال پیام و نشان دادن واقعیت‌های دنیا از طریق رسانه‌های ایرانی احساس ترس کند، به ناچار دست به قطع شبکه‌های ایران می‌زند، ادامه داد: با وجود اینکه پرتاب‌های ماهواره‌ای طی سال‌های گذشته در کشورمان به خوبی انجام گرفته است، اما متاسفانه آنگونه که باید نتوانسته این مهم را قوت ببخشیم و با انجام فعالیت‌های مختلف و استفاده از تجهیزات به‌روز و مناسب پرتاب ماهواره را با سرعت بیشتری انجام دهیم.

وی در ادامه با اشاره به گسترش بازی‌های رایانه‌ای در ایران افزود: تاکنون بازی‌های خوبی توسط جوانان متفکر ایرانی ابداع شده است، اما به خاطر کمبود سرمایه‌های لازم نتوانسته‌ایم به درستی آن را توسعه دهیم.

علی‌زاده با اشاره به اینکه اگر سرمایه و بودجه لازم برای گسترش بازی‌های رایانه‌ای و انجام فعالیت‌های فرهنگی به درستی اختصاص پیدا نکند، ممکن است همان بلایی که سر قطع شبکه‌های ایرانی آمد بر سر فعالیت‌های فرهنگی نیز بیاید، تصریح کرد: مفهوم انتقال پیام ابتدا از طریق بازی‌ها صورت می‌گیرد و ممکن است قبح ارزش‌های ایرانی و اسلامی در تصویرسازی این بازی‌ها شکسته شود، تا جایی که برای افکار عمومی خیلی از مسائل ضداخلاقی عادی شده که در این صورت خسارت‌های جبران‌ناپذیری را بر روی جوامع ایرانی خواهد گذاشت.

این مقام مسئول در وزارت ارشاد با تاکید بر اینکه از مجلس و دولت انتظار می‌رود که با سرمایه‌گذاری درست و به‌موقع بتوانند اقدامات فرهنگی را مورد حمایت خود قرار دهند، متذکر شد: در حال حاضر در شرایط اقتصاد مقاومتی هستیم و طبیعی است که باید یکسری اولویت‌بندی‌ها را برای مقابله با دشمن عوض کنیم که البته لازم است هم دولت و هم مجلس در کنار عرصه‌های اقتصادی جبهه فرهنگی را نیز در نظر بگیرند.

رئیس مرکز توسعه و فناوری اطلاعات رسانه‌های دیجیتال گفت: ما باید یکسری واکسیناسیون‌هایی در جبهه‌های فرهنگی انقلاب و کشور انجام دهیم تا بتوانیم با بیگانگان و دشمنان اسلام از طریق جنگ نرم به درستی مقابله کنیم و پیام ایرانی و اسلامی را به گوش جهانیان برسانیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet