ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1391/08/14 11:51:42
سرویس صحن
ثروتی در موافقت با دو فوریت طرح اصلاح ماده 35 قانون انتخابات ریاست جمهوری:

طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری برای صیانت از حقوق آحاد جامعه است

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسباتی ماهیت طرح دو فوریتی اصلاح ماده ۳۰ قانون انتخابات ریاست جمهوری را گامی در جهت صیانت از حقوق وزرا و مسئولان و معاونان وزرا توصیف کرد.
طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری برای صیانت از حقوق آحاد جامعه است عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسباتی ماهیت طرح دو فوریتی اصلاح ماده 30 قانون انتخابات ریاست جمهوری را گامی در جهت صیانت از حقوق وزرا و مسئولان و معاونان وزرا توصیف کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/3941.jpg طرح,اصلاح,قانون,انتخابات,ریاست,جمهوری,برای,صیانت,از,حقوق,آحاد,جامعه,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، موسی الرضا ثروتی در نشست علنی امروز (یکشنبه 14 آبان) مجلس شورای اسلامی در موافقت با دو فوریت طرح اصلاح ماده 35 قانون اساسی گفت: در حال حاضر مسئله فوریت است و محتوای این موضوع در آینده نیز قابل بحث است.

نماینده مردم بجنورد، جاجرم و سملقان در مجلس شورای اسلامی در تشریح دلایل ارائه فوریت برای این طرح افزود: در حال نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری هستیم و شاهدیم که برخی از وزرا یا شخصیت هایی که امکانات دولتی در اختیار دارند سفرهایی را به استان ها رفته و به فعالیت هایی تحت عنوان تشکیل کارگروه هایی برای انتخابات می پردازند.

ثروتی با اشاره به اینکه کاندیداهای مجلس شورای اسلامی نیز همین شرایط را دارند، افزود: در انتخابات مجلس نیز شخصیت هایی که در دستگاه ها دولتی هستند بایستی استعفا دهند و نمایندگان مجلس از این مسئله مستثنی نیستند چرا که چنین چیزی امکان پذیر نیست.

این نماینده مجلس در واکنش به اظهارات مخالف دو فوریت این طرح تأکید کرد: در قانون انتخابات مجلس نیز باید مسئولان در وزارتخانه ها یا سازمان ها استعفا دهند تا شرایط برای همه یکسان باشد و زمان آن نیز 6 ماه قبل از ثبت نام است.

وی ادامه داد: دقیقاً همین شرایط برای نمایندگان مجلس نیز وجود دارد و این مسئله ضروری است تا از امکانات دولتی استفاده نشود.

ثروتی با اشاره به تبصره این ماده تصریح کرد: مسئله شخص رئیس جمهور قبلی نیز در تبصره حل شده چرا که در این تبصره مطرح شده است که رئیس جمهور مرحله اول برای کاندیداتوری بار دوم نیازی به استعفا ندارد همانطور که نمایندگان یک دوره برای دوره بعد نیازی به استعفا ندارند.

وی تأکید کرد: ماده 29 قانون انتخابات صرفاً برای جلوگیری از سوء استفاده از امکانات دولتی و ممانعت از ایجاد شائبه در خصوص سفرهای وزرا و معاونان آنان است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسباتی ماهیت طرح دو فوریتی اصلاح ماده 30 قانون انتخابات ریاست جمهوری را گامی در جهت صیانت از حقوق وزرا و مسئولان و معاونان وزرا توصیف و تصریح کرد: این اصلاح باید صورت گیرد تا همه دارای شرایط یکسان باشند و دو فوریت آن نیز به این دلیل است که این قانون در مورد نمایندگان مجلس وجود دارد و تنها قرار است برای کاندیدای ریاست جمهوری نیز تعمیم یابد.

ثروتی با تأکید بر این که دلایل طرح چنین مسائلی در قانون مجلس به طور مفصل شرح داده شده است، افزود: در طرح دو فوریتی فعلی تنها قانون انتخابات مجلس را به ریاست جمهوری نیز تعمیم می دهیم تا از حقوق ملت و مردم صیانت شود.

وی ادامه داد: گاهی برخی تصور می کنند، بحث هایی در مجلس صورت گرفته است تا شرایطی برای کاندیدای ریاست جمهوری گذاشته شود از جمله این که رجل سیاسی یا مذهبی باشد اما این طرح ارتباطی به آن موضوعات ندارد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات با تأکید بر این که بحث شاخص های ضروری برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری مجزا از طرح فعلی است، گفت: آن طرح در حال حاضر در کمیسیون شوراها در حال بررسی است و طرح دو فوریتی فعلی تنها بحث تعمیم ماده 29 قانون انتخابات مجلس به انتخابات ریاست جمهوری است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet