هدر اصلی
1391/08/14 11:57:52
سرویس صحن
چهاردولی در نطق میان دستور:

غرب به دنبال نهادینه کردن فرهنگ ظلم و جور است

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: جنگ جمهوری اسلامی ایران با یاغی‌گران غرب به دلیل نفت، انرژی و تسلط بر بازارهای آن نبوده، بلکه غرب به دنبال سلطه‌گری و نهادینه کردن فرهنگ ظلم و جور است.
غرب به دنبال نهادینه کردن فرهنگ ظلم و جور است عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: جنگ جمهوری اسلامی ایران با یاغی‌گران غرب به دلیل نفت، انرژی و تسلط بر بازارهای آن نبوده، بلکه غرب به دنبال سلطه‌گری و نهادینه کردن فرهنگ ظلم و جور است. https://cdn.icana.ir/d/019/22722.jpg غرب,به,دنبال,نهادینه,کردن,فرهنگ,ظلم,و,جور,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علی نعمت‌پور چهاردولی در جلسه علنی صبح امروز (14 آبانماه) در نطق میان دستورمجلس شورای اسلامی ضمن تبریک عید قربان و با اشاره  به بیانات مقام معظم رهبری گفت: فرمایشات مقام معظم ولایت بایدمدنظر قرار گیرد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جنگ کشورمان با یاغی‌گران غرب تصریح کرد: جنگ جمهوری اسلامی ایران با یاغی‌گران غرب به دلیل نفت، انرژی و تسلط بر بازارهای آن نبوده، بلکه  به دنبال سلطه‌گری و نهادینه کردن فرهنگ ظلم و جور است.

وی ادامه داد: تنها فرهنگی که ظلم و جور را نمی‌پذیرد، فرهنگ ناب محمدی است که خدایش واحد،‌کتابش قرآن و رسولش محمد(ص) و حجت او علی(ع) است.

نماینده اصولگرای مجلس نهم با بیان این که در آسیب ناپذیر شدن فرهنگ ناب محمدی باید به معیشت معلمان توجهی ویژه داشت افزود: برای مبارزه با فتنه‌های غرب و جنگ نرمی که  ذهن و قلب  فرزندان این مرز و بوم را هدف قرار داده، باید به کلیدی‌ترین مرکز نظام تعلیم وتربیت کشور توجهی ویژه‌ای داشت وبه شأن و جایگاه معیشت معلمان و محتوای کتاب درسی اهتمام ویژه‌ای داشت.

چهاردولی با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود وزیر نیرو را مورد خطاب قرار داد و گفت: شهرستان ملایر دومین شهرستان استان با 350 هزار جمعیت و 29 روستا  است که از بی‌آبی رنج می‌برد و 28 روستا  هم با تانکر آبرسانی می شوند و برای برطرف کردن  این مشکل هیچ اقدامی تاکنون صورت نگرفته و شاهد مهاجرت به شهرها بوده‌ایم.

وی تصریح کرد: شبکه برق و وسایل خانگی اهالی این شهرستان به شدت فرسوده بوده و برای رفع این مشکل اقدامی صورت نگرفته نشده است.

چهاردولی در ادامه نطق میان دستور خود وزیر بهداشت را نیز مورد خطاب  قرار داد و افزود: پس از گذشت 33 سال از پیروزی انقلاب اسلامی برخی از روستاهای شهرستان ملایر فاقد درمانگاه شبانه‌روزی و مسئول تزریقات خانم‌ها بوده است.

نماینده مردم ملایر در مجلس با خطاب قرار دادن وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: استان همدان از صنعت کشور حدود نیم درصد بهره برده اما با ایجاد مشکلات و عدم نقدینگی در راه صنعت این شهرستان 70 درصد کارخانجات آن رو به تعطیلی است.

وی افزود: مشکلات بیکاری جوانان برای خانواده و آنها مشکلاتی را ایجاد کرده با توجه به این که افرادی تسهیلاتی برای رفع این بیکاری دریافت کرده‌اند اما مشخص نبوده که آن را در چه بخشی سرمایه‌گذاری کرده‌اند که رئیس جمهور باید نظارت بیشتری بر آن انجام دهد.

چهاردولی ضمن تقدیر از وزیر راه و شهرسازی در بحث مسکن و راه انتقادی نیز از وی کرد و گفت: هنوز در شهرستان ملایر نقاط حادثه‌خیزی وجود دارد که جان چندین نفر را گرفته که باید در این زمینه اقدامات لازم صورت گیرد.

چهاردولی با انتقاد از وزیر ارتباطات ادامه داد: اجرای اصل 44 قانون اساسی جهت تصدی‌گری مردم بر مردم است نه برده‌داری مدرن، نیروهای پاره وقت مخابرات ایران شهرستان پس از 12 سال کار چگونه با حقوق ناچیز 300 هزار تومان معیشت خود را بگذرانند که در این زمینه نیز اقدامات لازم مبذول شود.

وی تصریح کرد: رئیس جمهور در راستای حل مشکلات بیکاری و تبدیل وضعیت کارگران، آموزشیاران نهضت سوادآموزی و نیروهای قراردادی و مربیان پیش دبستانی اقدامات لازم را به  کار گیرد و آنها را از سردرگمی نجات دهد.

عضو کمیسیون عمران خاطرنشان کرد: وزیر جهادکشاورزی به قشر زحمتکش کشاورز در بحث وام و بیمه کشاورزان اهتمام ویژه ای داشته باشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet