هدر موبایل
1391/08/14 11:48:44
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نجابت:

ایران شایستگی دبیرکلی اوپک را دارد

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: جمهوری اسلامی ایران در میان سایر اعضای کشورهای عضو اوپک تنها کشوری به شمار می رود که از شایستگی دبیرکلی برخوردار است.
ایران شایستگی دبیرکلی اوپک را دارد عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: جمهوری اسلامی ایران در میان سایر اعضای کشورهای عضو اوپک تنها کشوری به شمار می رود که از شایستگی دبیرکلی برخوردار است. https://cdn.icana.ir/d/019/3875.jpg ایران,شایستگی,دبیرکلی,اوپک,را,دارد Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ حسین نجابت با اشاره به نشست آتی اوپک در راستای انتخاب دبیرکل این سازمان،به باشگاه‌ خبرنگاران، گفت:با توجه به سنگ اندازی‌های برخی اعضا که در لابی غرب قرار دارند جمهوری اسلامی ایران نباید از شانس دبیرکلی اوپک برخوردار نشود اما این در حالی است که تنها کشور شایسته برای دبیرکلی اوپک درمیان سایرکشورها جمهوری اسلامی است.

وی در ادامه با اشاره به فرصت کم باقی مانده در آستانه نشست آتی اوپک در جهت تعیین دبیرکلی این سازمان تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران باید با رایزنی‌های مناسب جایگاه برجسته خود را در بین سایر کشورهای اوپک، برای انتصاب به سمت دبیرکلی نشان دهد.

عضو کمیسیون انرژی اظهار داشت: با توجه به اهرم‌های دیپلماسی، جمهوری اسلامی ایران می‌تواند از نقش بارز خود در رهبری گروه "نم" استفاده کند اما نباید از این نکته غافل شد که اعضای این سازمان در تصمیم‌گیری‌ها برای برنامه های خود ایفای نقش می‌کنند.
نجابت مطرح کرد: یکی دیگر از نقاط قوت ما در راستای انتخاب دبیرکلی اوپک وجود کاندیدایی مطرح ازسوی جمهوری اسلامی ایران است.
نماینده مجلس نهم با اشاره به لابی سنگین عربستان با اتحادیه اروپا و غرب خاطرنشان کرد: عربستان بارها قوانین اوپک را زیرپا گذاشته است و در طی چند سال گذشته نشان داده که نمی‌تواند بعنوان یک عضو تأثیرگذار مورد اعتماد قرار گیرد./
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet