حلول ماه ربیع الاول
1391/08/14 13:22:03
سرویس اقتصادی
تاجگردون:

تجدیدنظر در بند 29 قانون بودجه برای حمایت از تولید ضروری است

عضو کمیسیون برنامه ،بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به اینکه بند۲۹ قانون بودجه سال ۹۱ نتوانسته رویکردهای حمایتی خود را اجرایی کند، گفت: تجدیدنظر در بند ۲۹ قانون بودجه امری ضروری برای حمایت از تولیدکنندگان به حساب می‌آید.
تجدیدنظر در بند 29 قانون بودجه برای حمایت از تولید ضروری است عضو کمیسیون برنامه ،بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به اینکه بند29 قانون بودجه سال 91 نتوانسته رویکردهای حمایتی خود را اجرایی کند، گفت: تجدیدنظر در بند 29 قانون بودجه امری ضروری برای حمایت از تولیدکنندگان به حساب می‌آید. https://cdn.icana.ir/d/019/25787.jpg تجدیدنظر,در,بند,29,قانون,بودجه,برای,حمایت,از,تولید,ضروری,است Icana

غلامرضا تاجگردون در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت،  با اشاره به بند 29 در قانون بودجه سال 91 ادامه داد: در حالی که این بند در قانون بودجه سال‌ جاری نگاهی حمایتی به تولیدکنندگان داشته اما نتوانسته رویکردهای حمایتی خود را اجرایی کند.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی‌ تصریح کرد: باید در قانون بودجه سال آینده  یک بازنگری و تجدیدنظر در راستای بهبود در بند 29 قانون بودجه صورت گیرد.
وی  در ارتباط با بدهی‌های معوقه تولیدکندگان نیز خاطر نشان کرد: بیشتر بدهی‌های واحدهای تولیدی را مطالبات بانک‌ها تشکیل می‌دهد و این در حالی است که استان‌های محروم سهم کمتری از تسهیلات را دریافت می‌کنند بنابراین میزان کمتری نیز نسبت به استان‌های برخوردار باز پرداخت تسهیلات دارند.
نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس نهم تاکید کرد: با اصلاح قانون‌ باید راه نفس کشیدن را برای بانک‌ها باز گذاشته سپس از آن‌ها درخواست مساعدت‌های بیشتر به واحدهای تولیدی را طلب کنیم.
وی ادامه داد: باید توجه داشت  مشکل اصلی بانک‌ها اعتباراتی است که در جاهایی خاص مانند مسکن مهر قفل شده و بازپرداختی در بر ندارد و همین موضوع پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی را تحت الشعاع قرار می‌دهد.
تاجگردون یادآور شد: قانونی در مجلس به منظور اختصاص 2 درصد از درآمدهای نفتی کشور به مناطق نفت خیز به تصویب رسید اما در ادامه نقاط محروم نیز به این قانون افزوده شد.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نهم تصریح کرد: به دلیل وجود نقاط محروم فراوان در کشور بودجه‌های مناسب به مناطق نفت خیز تعلق نمی‌گیرد و این مناطق  با مشکلات عدیده ای  روبه رو شده اند وبه نوعی می توان گفت قانون نتوانست به گونه‌ای شایسته تقسیم درآمدهای نفتی را در کشور اجرا کند.

وی با اشاره به مشکلات تولید درحوزه انتخابیه خود اظهار داشت: تمام کشور با مشکلات مخصوص به هر منطقه در بحث تولید دست و پنجه نرم می‌کند اما این مشکلات در شهرستان گچساران به دلیل کم بودن درآمد مردم بیش از سایر نقاط کشور است.
نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی افزود: مشکل تولید در این منطقه در کم بودن سرمایه در گردش و همچنین بدهی‌های معوقه واحدهای تولیدی به بانک‌ها و ادارات بیمه خلاصه می‌شود./
 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet