حلول ماه ربیع الاول
1391/08/14 12:09:56
سرویس صحن
حسینی صدر در نطق میان دستور:

قیمت وارداتی گندم در قیاس با بهای تضمینی آن اختلاف غیرعقلانی دارد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه قیمت وارداتی گندم در قیاس با بهای تضمینی آن اختلاف غیرعقلانی دارد، گفت: گندم وارداتی با نرخ کیلویی ۱۱۰۰ تومان وارد می شود ولی نرخ تضمینی خرید گندم داخلی کیلویی ۵۰۰ تومان است که با عقل سلیم در تضاد است.
قیمت وارداتی گندم در قیاس با بهای تضمینی آن اختلاف غیرعقلانی دارد عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه قیمت وارداتی گندم در قیاس با بهای تضمینی آن اختلاف غیرعقلانی دارد، گفت: گندم وارداتی با نرخ کیلویی 1100 تومان وارد می شود ولی نرخ تضمینی خرید گندم داخلی کیلویی 500 تومان است که با عقل سلیم در تضاد است. https://cdn.icana.ir/d/019/1225.jpg قیمت,وارداتی,گندم,در,قیاس,با,بهای,تضمینی,آن,اختلاف,غیرعقلانی,دارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مؤید حسینی صدر در نشست علنی امروز (یکشنبه 14 آبان) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با تبریک عید غدیر گفت: این عید یادآور حمایت از رهبری و هماهنگ شدن با رهنمودهای ایشان در این برهه حساس است که دشمن می خواهد با شیطنت و حربه اقتصادی به کشور و ملت ضربه بزند ولی ما باید با تمسک به رهنمودهای رهبر انقلاب دشمنان را مأیوس کنیم.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی خطاب به نمایندگان مردم در مجلس و با اشاره به شرایط خاص کشور گفت: چشم امید مردم به مجلس است تا گرانی بی حد و حصر کالاها و نابسامانی اوضاع اقتصادی کشور را برطرف کند.

وی با اشاره به سقوط ارزش پول ملی، استخدام عده زیادی از افراد به صورت سفارشی، بی عدالتی در تصویب و اجرای پروژه های عمرانی، بیکاری تحصیلکردگان، سوء استفاده های کلان از ارز دولتی با واردات خودروهای لوکس خارجی، حمایت نشدن صنایع داخلی، بروکراسی کشنده ادارات و نهادهای دولتی، عدم نظارت بر بازار و ده ها مورد دیگر افزود: این مسائل مردم را در تنگنا قرار داده است و مجلس باید قوانین را تصویب کند که از این بار فشار اقتصادی بر مردم بکاهد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به حمایت نشدن از بخش کشاورزی گفت: گندم وارداتی با نرخ کیلویی 1100 تومان وارد می شود ولی نرخ تضمینی خرید گندم داخلی کیلویی 500 تومان است که با عقل سلیم در تضاد است.

وی ادامه داد: کود شیمیایی را پتروشیمی 13 هزار تومان ارائه می دهد ولی کشاورزان آن را از واسطه کیلویی 35 هزار تومان می خرند.

حسینی صدر با اشاره به کمبود آب کشاورزی و فرسوده بودن شبکه آبکشی کشاورزی گفت: سیل ها، طوفان ها و زلزله ها، روستاها و بخش های مختلف خوی را در می نوردند و دار و ندار کشاورزان را نابود می کنند.

نماینده مردم خوی و چایپاره با بیان اینکه تعیین قیمت ارز در بسیاری از موارد سلیقه ای است به افزایش قیمت خودروهای داخلی تا دو برابر اشاره و تصریح کرد: صنعت کیف و کفش در معرض آسیب جدی است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن همچنین با بیان اینکه تمشیت امور کلان کشور وظیفه نمایندگان است خاطرنشان کرد: مدیریت اقتصادی کشور به گونه ای است که با طرح های جزئی نمی توان آن را اصلاح کرد.

وی با بیان اینکه اصلاح امور کشور با استفاده از فرمایشات رهبر معظم انقلاب امکان پذیر است خطاب به برخی وزرا مشکلات حوزه انتخابیه خود را اعلام کرد.

نماینده مردم خوی و چایپاره ساخته نشدن بیمارستان خوی، جاده بین المللی خوی ـ سلماس و جاده های روستایی منطقه، ساخته نشدن سد خوی علیرغم داشتن ردیف بودجه مجزا، آغاز نشدن پروژه آبرسانی به خوی را از برخی مشکلات حوزه انتخابیه خود معرفی کرد و گفت: از دولت می خواهم تا پروژه های سفرهای استانی و مهر ماندگار را عادلانه تصویب و اجرا کند.

حسینی صدر همچنین معضل بیکاری جوانان شهرستان خوی را یادآور شد و افزود: با این حال عده زیادی چند شغله در حوزه انتخابیه من وجود دارند که با استفاده از امتیازات خاص امکانات این شهرستان را در اختیار خود گرفته اند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet