حلول ماه ربیع الاول
1391/08/14 12:25:00
سرویس صحن
بائوج لاهوتی در موافقت با دو فوریت طرح اصلاح ماده 35 قانون انتخابات ریاست جمهوری:

اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری برای رفع شائبه‌ها ضروری است

عضو کمیسیون عمران مجلس در موافقت با دو فوریت طرح اصلاح ماده ۳۵ قانون انتخابات ریاست جمهوری گفت: با اصلاح این طرح شائبه موجود در جامعه مبنی بر استفاده مسئولان از امکانات دولتی برای ورود به عرصه ریاست جمهوری از بین می‌برد.
اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری برای رفع شائبه‌ها ضروری است عضو کمیسیون عمران مجلس در موافقت با دو فوریت طرح اصلاح ماده 35 قانون انتخابات ریاست جمهوری گفت: با اصلاح این طرح شائبه موجود در جامعه مبنی بر استفاده مسئولان از امکانات دولتی برای ورود به عرصه ریاست جمهوری از بین می‌برد. https://cdn.icana.ir/d/019/701.jpg اصلاح,قانون,انتخابات,ریاست,جمهوری,برای,رفع,شائبه‌ها,ضروری,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مهرداد بائوج لاهوتی در جلسه علنی امروز (یکشنبه 14 آبان) در موافقت با دو فوریت طرح اصلاح ماده 35 قانون انتخابات به ریاست جمهوری گفت: در قانون دیگری که امروز در کمیسیون شوراها اصلاح شده، بر لزوم این که رئیس جمهور باید از رجال سیاسی و مذهبی باشد تاکید شده و در طرح دو فوریتی نیز مطلبی مبنی بر تناقض با این موضوع عنوان نشده است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود: اصل 115 و 116 قانون اساسی نیز مغایرتی با ماهیت این طرح دو فوریتی ندارد.

بائوج لاهوتی در پاسخ به انتقاد مطرح شده مبنی بر این که 8 ماه فاصله زمانی زیادی تا انتخاباتی است، افزود: در این طرح فاصله زمانی 6 ماهه مطرح شده صحبت مخالف محترم درخصوص زیاد بودن فاصله 8 ماهه نادرست است.

عضو کمیسیون عمران با تاکید بر این که شخصی که رئیس جمهور می‌شود، باید امکانات مساوی با بقیه افراد داشته باشد، افزود: به نفع خود فرد است تا از 6 ماه قبل استعفا دهد چرا که شائبه استفاده از امکانات دولتی را از بین می‌برد.

وی ادامه داد: این اصل شک و تردید به وجود آمده در جامعه را از بین می‌برد چرا که همه مردم جامعه ما امروز معتقدند که امکانات در جهت تصدی پست‌ها در جریان انتخاباتی استفاده می‌شود.

عضو کمیسیون عمران اجرای این طرح را برای از بین بردن این شائبه ضروری توصیف و تصریح کرد: امروز بحث فوریت داریم و مخالفت‌ها با این موضوع باید در هنگام بررسی در کمیسیون لحاظ شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet