هدر موبایل
1391/08/14 12:41:37
سرویس صحن
آذین در نطق میان دستور:

آب شرب به فلات مرکزی ایران هدایت شود

دبیر اول کمیسیون اصل ۹۰ مجلس تأمین آب کشاورزی و آب شرب را مهمترین مشکل شهرستان های انار و رفسنجان دانست و گفت: سؤال من این است که چرا مصوبه هیأت دولت در مورد انتقال آب شرب به فلات مرکزی ایران اجرا نمی شود.
آب شرب به فلات مرکزی ایران هدایت شود دبیر اول کمیسیون اصل 90 مجلس تأمین آب کشاورزی و آب شرب را مهمترین مشکل شهرستان های انار و رفسنجان دانست و گفت: سؤال من این است که چرا مصوبه هیأت دولت در مورد انتقال آب شرب به فلات مرکزی ایران اجرا نمی شود. https://cdn.icana.ir/d/019/21173.jpg آب,شرب,به,فلات,مرکزی,ایران,هدایت,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حسین آذین در نشست علنی امروز (یکشنبه 14 آبان) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود عید غدیر را ثمره نبوت و چکیده تمام ادیان الهی دانست و اظهار داشت: واقعه تاریخی غدیر در تمام قرون و اعصار به صورت زنده در دل ها و به شکل مکتوب در اسناد باقی مانده است.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس اطاعت از ولی فقیه را وظیفه اصلی همه مسلمانان دانست و تصریح کرد: تمامی انحرافات و اختلافات ناشی از فاصله گرفتن از ولایت است.

وی در ادامه افزود: امروزه دسیسه ها و خیمه شب بازی های دشمنان اسلام و نظام سلطه برای خاموش کردن مشعل آسمانی و انقلاب مضاعف شده است اما هر چه کوشیدند کمتر نتیجه گرفتند و نقشه های دشمنان یکی پس از دیگری نقش بر آب شده است.

این نماینده مجلس نهم با بیان اینکه دشمنان نتوانستند از نفوذ انقلاب و اسلام ناب محمدی در قلوب مردم جهان جلوگیری کنند عنوان کرد: با حفظ وحدت و انسجام و همدلی می توان به تمام مشکلات فائق آمد چرا که تفرقه و اختلاف آفت خدمتگزاری است.

آذین در خصوص مشکلات حوزه انتخابیه خود گفت: اولین و مهمترین مشکل مردم این مناطق تأمین آب کشاورزی و آب شرب است زیرا طبق گزارش های رسمی میزان بارندگی در این مناطق طی ده سال گذشته به طور میانگین 50 میلیمتر بوده است.

دبیر اول کمیسیون اصل 90 مجلس اضافه کرد: در منطقه رفسنجان و انار محصول استراتژیکی مانند پسته تولید می شود که مقام اول صادرات غیر نفتی را در اختیار دارد و برای حل بحران آب در این شهرستان ها نیاز به یک بسته حمایتی وجود دارد.

وی تصریح کرد: انتقال آب از حوزه به حوزه مصوبه هیأت دولت است اما اینجانب پیشنهاد مشارکت در باغ پسته و آب را مطرح می کنم تا با اجرای این پیشنهاد آب برخی از مناطق به شهرستان های رفسنجان و انار منتقل شود تا مردم مناطق دارای آب صاحب باغ پسته شوند.

آذین با طرح این سؤال که چرا مصوبه هیأت دولت در خصوص انتقال آب شرب به فلات مرکزی ایران اجرا نمی شود خاطرنشان کرد: از وزیر صنعت، معدن و تجارت می خواهم در خصوص راه اندازی صنایع پایین دستی مس اقدام کند.

این نماینده مجلس نهم با اشاره به بالا بودن نرخ بیکاری در شهرستان های رفسنجان و انار گفت: در این مناطق بزرگترین معدن مس روباز خاورمیانه قرار دارد اما سالیانه 250 هزار تن مس کاتوز که شکل دوم خام فروشی است از منطقه صادر می شود و از همین رو از وزیر صنعت، معدن و تجارت می خواهیم که در خصوص راه اندازی صنایع پایین دستی اقدام لازم را انجام دهد.

دبیر اول کمیسیون اصل 90 مجلس در پایان گفت: از هیأت رئیسه و نمایندگان مجلس می خواهم در خصوص ایجاد فضای تعامل و آرامش در جهت خدمت به مردم و تبعیت از فرمایشات مقام معظم رهبری حرکت کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet