خبرگزاری خانه ملت

ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
1391/08/14 13:17:21
سرویس صحن
ابوترابی فرد در پاسخ به تذکر رسایی:

هیأت رئیسه مجلس درباره طرح سئوال از رئیس‌جمهور به وظیفه آیین‌نامه ای خود عمل کرد

عضو هیأت رئیسه مجلس در پاسخ به تذکر شفاهی حمید رسایی مبنی بر تعجیل هیأت رئیسه در قرائت طرح سؤال از رئیس جمهور، گفت: هیأت رئیسه مجلس در زمان قانونی به وظیفه آیین‌نامه ای خود عمل کرد.
هیأت رئیسه مجلس درباره طرح سئوال از رئیس‌جمهور به وظیفه آیین‌نامه ای خود عمل کرد عضو هیأت رئیسه مجلس در پاسخ به تذکر شفاهی حمید رسایی مبنی بر تعجیل هیأت رئیسه در قرائت طرح سؤال از رئیس جمهور، گفت: هیأت رئیسه مجلس در زمان قانونی به وظیفه آیین‌نامه ای خود عمل کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/24022.jpg هیأت,رئیسه,مجلس,درباره,طرح,سئوال,از,رئیس‌جمهور,به,وظیفه,آیین‌نامه,ای,خود,عمل,کرد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حمید رسایی در نشست علنی امروز (یکشنبه 14 آبان) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی گفت: اینکه گفته شد شما نماینده ها حقوق می گیرید و باید روی صندلی هایتان بنشینید با توجه به اینکه از صبح بحث حقوق نمایندگان مطرح بوده است، گلایه دارم و این تعبیر پسندیده نبود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در ادامه این مطلب افزود: دوستانی سؤال را امضا کرده بودند و این حق قانونی آنها بود، اما سؤال این است که چرا اسامی آنان اعلام نشده است.

رسایی با اشاره به اینکه این مسئله صبح امروز در حال بررسی بود، تصریح کرد: صبح امروز که در مجلس حاضر شدیم هنوز این بحث وجود داشت که آیا امضاهای این طرح موجود است یا پس گرفته شده و این مسئله باید ابتدا بررسی می شد و بعد مسئله طرح سؤال مطرح می شد.

وی ادامه داد: در حال حاضر آقای منادی به همراه مدیر کل هیأت رئیسه در حال بررسی هستند که آیا تعداد امضاها درست بوده است یا خیر؟

وی با تأکید بر این که این اقدام باید پیش از طرح مسئله سؤال و قرائت سؤال توسط هیأت رئیسه صورت می گرفت افزود: باید تا قبل از ظهر این بررسی انجام شده و بعد سؤال توسط هیأت رئیسه قرائت می شد.

وی همچنین ادامه داد: یکی از همکاران نیز که در حال حاضر در دفتر آقای باهنر هستند، می گویند که از اساس طرح را امضا نکرده اند در حالی که اسم ایشان به عنوان امضا کننده در حال رد و بدل است.

رسایی با تأکید بر اینکه رهبر انقلاب مسئله ای را صراحتاً اعلام نکرده اند، افزود: ما مدعی نیستیم که رهبری در خصوص این مسئله صراحتاً صحبتی کرده اند چرا که بدون شک اگر صراحتاً مسئله ای از جانب ایشان مطرح می شد، مجلس می پذیرفت و چنین اقدامی را انجام نمی داد اما برخی از همکاران که پیش از این امضا کرده بودند از صحبت های ایشان این طور برداشت کردند که نباید این موضوع به شکل سؤال پیگیری شود.

وی تأکید کرد: ما نیز معتقد هستیم مسائلی که در سؤال مطرح شده است باید پیگیری شود اما روش درست پیگیری این موضوع سؤال نیست.

رسایی با اشاره به اینکه برخی از نمایندگان امروز خواهان پس گرفتن امضا بودند گفت: برخی از همکاران با برداشتی که داشتند امروز خواستار پس گرفتن امضا شدند و از صبح نیز به دنبال این موضوع بودند.

عضو کمیسیون فرهنگی با انتقاد از تعجیل هیأت رئیسه مجلس در قرائت سؤال گفت: برخی از آقایان هیأت رئیسه مجلس امروز صبح کف صحن علنی در حال پیگیری و رایزنی و مذاکره و اصرار به برخی نمایندگان بودند که یا امضای خود را پس نگیرند و یا به برخی اصرار داشتند که امضا کنند.

وی تأکید کرد: آیا این وظیفه حقیقی هیأت رئیسه است یا وظیفه هیأت رئیسه این است که با توجه به فضای کل تلاش کند مشکلات مردم و کشور را حل نماید.

عضو فراکسیون اصولگرایان با تأکید بر این که آیا مجلس در راستای حل مشکلات مردم گام بر می دارد، افزود: امروز همه ما در حال وقت تلف کردن هستیم و با ادامه روند فعلی که در کشور است همه ضربه می زنیم.

رسایی در خصوص مسائل روزهای اخیر کشور نیز تأکید کرد: زمانی که آقای احمدی نژاد به رئیس قوه قضائیه نامه نوشت و رئیس قوه قضائیه پاسخ داد همه می دانستیم این کار غلط بوده و رهبر انقلاب از این مسائل راضی نیست اما این مسائل تا اندازه ای ادامه یافت که رهبر انقلاب مجبور به ورود به مسئله شد و این نوعی هزینه بود.

عضو کمیسیون فرهنگی تصریح کرد: چرا اجازه می دهیم مسائل به جایی برسد که هزینه های بالاتری برای آن پرداخت شود در حالی که خودمان نیز می دانیم این راه ها نتیجه ای در پی ندارد.

محمدحسن ابوترابی فرد در پاسخ به تذکر رسایی گفت: همان طور که اشاره کردید، فرمایشات رهبر معظم انقلاب قائم به یک بحث کلی است که همه ما به آن اتفاق نظر داریم و در این مورد نیز برخی دوستان برداشت خاص خود را داشتند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در پاسخ به تذکر رسایی درباره دخالت اعضای هیأت رئیسه برای جمع آوری امضا برای طرح سوال از رئیس جمهور، تأکید کرد: در حال حاضر دوستانی که در هیأت رئیسه هستند اظهار می کنند که در این جهت اقدامی نکرده اند.

ابوترابی فرد همچنین در پاسخ به انتقاد حمید رسایی در خصوص تعجیل در قرائت شده تأکید کرد: علی القاعده هیأت رئیسه براساس آیین نامه که تأکید دارد پس از یک هفته از طرح سؤال در کمیسیون ها، چنانچه هنوز یک چهارم نمایندگان بر امضای خود پابرجا باشد، باید سؤال قرائت شود، اقدام به طرح سؤال در جلسه امروز کرده است.

وی ادامه داد: شاید دوستان منعی داشتند اما به هر حال این مسئله بعد از قرائت سؤال احراز شده است.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه بررسی هایی که انجام می شود کمک در راستای این دست از مسائل است گفت: امیدواریم همه در مسیری حرکت کنیم که به نفع نظام و کشور بوده و گام های ما موجب تذکراتی برای همکاران و دوستانمان نباشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet