انتخابات ریاست جمهوری
1391/08/14 13:36:32
سرویس اقتصادی
صابری:

قیمت خرید تضمینی گندم مشوق کشاورزان به کشت باشد

نماینده مردم ٱزادشهر و رامیان در مجلس نهم با اشاره به اینکه قیمت خرید تضمینی گندم برای کشاورزان صرفه اقتصادی ندارد، گفت: باید قیمت خرید تضمینی گندم کشاورزان را تشویق به کشت این محصول استراتژیک کند.
قیمت خرید تضمینی گندم مشوق کشاورزان به کشت باشد نماینده مردم ٱزادشهر و رامیان در مجلس نهم با اشاره به اینکه قیمت خرید تضمینی گندم برای کشاورزان صرفه اقتصادی ندارد، گفت: باید قیمت خرید تضمینی گندم کشاورزان را تشویق به کشت این محصول استراتژیک کند. https://cdn.icana.ir/d/019/22222.jpg قیمت,خرید,تضمینی,گندم,مشوق,کشاورزان,به,کشت,باشد Icana

رضا صابری در گفت و گو با خبرنگار حوزه انتخابیه خبرگزاری خانه ملت، اظهار داشت: خرید تضمینی محصولات کشاورزی یکی از راهکارهای حمایت از کار و سرمایه ایرانی است که امسال نیز بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری به همین نام نامگذاری شده است.
نماینده مردم آزادشهر و رامیان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به منظور حمایت از تولید ملی در خرید تضمینی در بحث قیمت گذاری کالاها باید ارزش کالاهای ایرانی نسبت به کالاهای خارجی پر رنگ‌تر باشد.
وی خاطر نشان کرد: در قیمت گذاری محصولات استراتژیک کشور مانند برنج و گندم باید قیمت‌های خرید تضمینی دولت به گونه‌ای باشد که تولید کننده داخلی به تولید رغبت بیشتری پیدا کند.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مجلس نهم در ارتباط با خرید تضمینی گندم تصریح کرد: 550 تومان در خرید تضمینی گندم قیمتی است که برای کشاورزان صرفه اقتصادی ندارد.
وی افزود: در حالی که کشاورزان خود را برای کشت محصولات کشاورزی آماده می‌کنند، چنین قیمتی را مناسب کشت گندم نمی‌دانند بنابراین با ادامه این روند با کاهش کشت این محصول استراتژیک در کشور روبه رو خواهیم شد.
نماینده مردم آزادشهر و رامیان در مجلس با اشاره به قیمت گندم وارداتی گفت: قیمت گندم وارداتی با قیمت تضمینی خرید آن در داخل کشور اصلا قابل مقایسه نیست و این در حالی است که قیمت گندم وارداتی برای کشور سه برابر قیمت خرید تضمینی گندم در داخل تمام می‌شود.
صابری تاکید کرد: با تعیین قیمت‌های مناسب برای خرید تضمینی محصولات استراتژیک کشور باید کشاورزان را به ادامه کار دلگرم کنیم.
وی با اشاره به نوع خرید تضمینی محصولات کشاورزی توسط دولت خاطر نشان کرد: دولت بخش حمایتی را نیز عضوی از قیمت‌ خرید تضمینی حساب می‌کند که این کار درستی نیست.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مجلس تاکید کرد: در حالی که برای دولت تعیین و تکلیف شده بود که از بخش هدفمندی یارانه‌ها به کشاورزان و محصولات کشاورزی کمک اما متاسفانه سرپیچی کرد و این کار را انجام نداد./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet