هدر موبایل
1391/08/14 13:37:30
سرویس صحن
عزیزی در تذکر شفاهی:

قطع برنامه های رادیو کورمانجی، مردم را به استفاده از برنامه رسانه های خارجی سوق می دهد

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از کاهش ساعت برنامه های رادیو کورمانجی گفت: اگر رادیو کورمانجی و ترکی نباشد، مردم به رادیو و تلویزیون ترکمنستان و آذربایجان گرایش پیدا می کنند.
قطع برنامه های رادیو کورمانجی، مردم را به استفاده از برنامه رسانه های خارجی سوق می دهد رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از کاهش ساعت برنامه های رادیو کورمانجی گفت: اگر رادیو کورمانجی و ترکی نباشد، مردم به رادیو و تلویزیون ترکمنستان و آذربایجان گرایش پیدا می کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/20580.jpg قطع,برنامه,های,رادیو,کورمانجی،,مردم,را,به,استفاده,از,برنامه,رسانه,های,خارجی,سوق,می,دهد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، عبدالرضا عزیزی در نشست علنی امروز (یکشنبه 14 آبان) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود با استناد به اصل 15 قانون اساسی گفت: 3 هزار کانال تلویزیونی در مملکت ما قابل مشاهده است و در قانون اساسی نیز به اقوام مختلف و زبان های آنها توجه شده است.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود: برنامه صدای کورمانجی حدود 60 سال است در خراسان روزانه یک ساعت پخش می شود اما متأسفانه به تازگی آن را نیم ساعت آن هم در ساعات غیر مؤثر و 5 روز در هفته پخش می کنند و حتی شنیده می شود که در پی قطع این میزان برنامه نیز هستند.

عزیزی با انتقاد از این موضوع تأکید کرد: پیش از این درخواست کرده بودیم که برنامه های زبان ترکی را نیز یک ساعت پخش کنند اما نه تنها به این مسئله توجهی نشده است، بلکه همان برنامه کورمانجی نیز به نیم ساعت کاهش یافته است.

وی ادامه داد: برنامه کورمانجی در زمان جنگ رابط رزمندگان کورمانج و مردم بوده است و مردم توجه زیادی به آن دارند.

این نماینده مجلس با انتقاد از دریافت برنامه های ترکمنستان در مرزها گفت: در مرزها برنامه کشورهای خارجی مثل ترکمنستان را بدون ماهواره می توان دریافت کرد و اگر به این مسئله توجه نکنیم مردم به رسانه های بیگانه متمایل می شوند.

وی همچنین افزود: یکی از بزرگان به من تأکید کرد که این تذکر را ندهم چرا که شورای نگهبان من را رد صلاحیت می کند اما من فکر می کنم شورای نگهبان کسانی را رد صلاحیت کند که اجازه می دهند سه هزار کانال مستهجن پخش شود اما زبان کورمانجی و ترکی را که تا این اندازه مورد استقبال مردم است  کاهش ساعت می دهند.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: کورمانجی های مقیم مشهد در ماه محرم هیئت قوی دارند که بیشترین استقبال از آن می شود و امروز نیز در رأس این افراد بچه های ولایت مدار و بازنشستگان سپاه قرار دارند. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet