خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1391/08/14 14:57:13
سرویس سیاسی
منادی سپیدان: رئیس‌جمهور تا 14آذر برای پاسخگویی به سوال نمایندگان زمان دارد

هیچ تشکیکی به تعدادامضاهای طرح سئوال از رئیس‌جمهور وارد نیست

عضو هیات رئیسه مجلس، درباره طرح سوال از رئیس جمهور که با ۷۶ امضا در صحن علنی مجلس قرائت شد، گفت: طرح سوال از رئیس جمهور همین امروز به ریاست جمهوری ارسال می‌شود و بر این اساس ۱۴ آذر، رئیس جمهور برای پاسخگویی به سوال نمایندگان باید به مجلس بیاید.
هیچ تشکیکی به تعدادامضاهای طرح سئوال از رئیس‌جمهور وارد نیست عضو هیات رئیسه مجلس، درباره طرح سوال از رئیس جمهور که با 76 امضا در صحن علنی مجلس قرائت شد، گفت: طرح سوال از رئیس جمهور همین امروز به ریاست جمهوری ارسال می‌شود و بر این اساس 14 آذر، رئیس جمهور برای پاسخگویی به سوال نمایندگان باید به مجلس بیاید. https://cdn.icana.ir/d/019/1870.jpg هیچ,تشکیکی,به,تعدادامضاهای,طرح,سئوال,از,رئیس‌جمهور,وارد,نیست Icana

علیر‌ضا منادی سپیدان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خانه ملت، با بیان اینکه طرح سوال از رئیس جمهور در جلسه علنی امروز یکشنبه (14 آبان) قرائت شد، گفت: این طرح با 76 امضا در صحن علنی مطرح شد و همین امروز به رئیس جمهوری ابلاغ می‌شود.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذر‌شهر در مجلس شورای اسلامی، افزود: دیگر امضا کنندگان نمی‌توانند امضای خود را پس گیرند یا بر امضا‌ها بیافزایند و بر این اساس روند اجرایی طرح سوال از رئیس جمهور،‌ پس از ارسال به رئیس جمهور آغاز می‌شود.

عضو هیأت رئیسه مجلس با تاکید بر اینکه رئیس جمهور طی مدت یک‌ماه از تاریخ ارسال طرح به ریاست جمهوری یعنی 14 آذر‌ماه، زمان دارد که برای پاسخ به سوال نمایندگان در مجلس شورای اسلامی حضور یابد، یادآور شد: حاضر نشدن رئیس جمهور در مجلس طی یک ماه آتی، تخلف قانونی است.

وی با بیام اینکه هیچ گونه تشکیک به قرائت طرح سئوال از رئیس جمهور در صحن علنی مجلس وارد نیست، افزود: دوستانی که ابهام آفرینی می کنند اقدام شان درست نیست چون به احترام آنها بار دیگر مسئله بررسی و مشخص شد که هیچ شبهه و ابهامی در تعداد امضاهای این طرح وجود ندارد و هیأت رئیسه براساس آیین نامه داخلی قوه قانون گذاری طرح سئوال را در صحن قرائت کرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یادآور شد: چندی پیش 4 نفر از امضاکنندگان طرح سئوال از رئیس جمهور به هیأت رئیسه مراجعه کردند تا امضای خود را پس بگیرند اما این کار را نکردند و بدون اینکه نامه انصراف از طرح سئوال را تحویل دهند رفتند؛ البته چند نفری هم نامه انصراف را تقدیم هیأت رئیسه کردند اما بعداً خود آنها دوباره آمدند و نامه ها را پس گرفتند.

وی با بیان اینکه هر نامه ای برای انصراف از طرح سئوال از رئیس جمهور به دست هیأت رئیسه رسید، در تعداد امضاها اعمال شد، تأکید کرد: چرا بعضی افراد با دروغ پراکنی های خود ساحت مقدس مجلس را زیر سئوال می برند؟ مجلس زبان گویای ملت است، 76 نماینده خواستار توضیح از یک مسئول اجرایی هستند و آن مسئول هم باید در موعد مقرر قانونی به صحن علنی قوه قانون گذاری بیاید و پاسخ دهد.

عضو هیأت رئیسه مجلس تصریح کرد: رئیس جمهور از پس این سئوال برمی آید و شاید سئوال کنندگان قانع شوند و کار به رأی گیری نرسد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet