حلول ماه ربیع الاول
1391/08/14 15:01:36
سرویس سیاسی
احمد توکلی در جمع خبرنگاران:

رئیس جمهور شأن خود را با حضور در مجلس رعایت کند

نماینده مردم تهران در مجلس، بعد از اعلام وصول طرح سوال از رئیس جمهور در توصیه ای به احمدی نژاد گفت: آقای احمدی نژاد هنگام حضور در مجلس هم شان خود و مجلس را رعایت کند.
رئیس جمهور شأن خود را با حضور در مجلس رعایت کند نماینده مردم تهران در مجلس، بعد از اعلام وصول طرح سوال از رئیس جمهور در توصیه ای به احمدی نژاد گفت: آقای احمدی نژاد هنگام حضور در مجلس هم شان خود و مجلس را رعایت کند. https://cdn.icana.ir/d/019/7518.jpg رئیس,جمهور,شأن,خود,را,با,حضور,در,مجلس,رعایت,کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، احمد توکلی بعد از پایان جلسه علنی امروز یکشنبه مجلس شورای اسلامی با حضور در جمع خبرنگاران در واکنش به اعلام وصول طرح سوال از رئیس جمهور گفت: حالا که طرح سوال از رئیس جمهور اعلام وصول شده است طبیعتا حق نمایندگان است که طرح را به رئیس جمهور ابلاغ کرده و آقای احمدی نژاد نیز موظف است تا ظرف یک ماه  به مجلس شورای اسلامی بیاید و پاسخگو باشند.

نماینده مردم تهران در توصیه ای به رئیس جمهور اظهار داشت: آقای احمدی نژاد هنگام حضور در مجلس شورای اسلامی هم شان خودش را رعایت کند و هم شان مجلس را و رئیس جمهور باید همچنین به حساسیت بازار ارز نیز توجه داشته باشدد.
توکلی تصریح کرد: اگر به روش معقولی به سوالات نمایندگان پاسخ داده نشود التهابات در بازار ارز تشدید شده و دودش به چشم مردم می رود، بنابراین اگر کسی وفادار به مردم است باید این نکات را رعایت کند.
توکلی در ادامه افزود: من چون این مواردی را که اعلام کرده ام از سوی رئیس جمهور امکان ناپذیر می دانم و برای اینکه مصلحت مردم رعایت شود،با سئوال از رئیس جمهور در صحن مجلس مخالفم، اما حالا دیگر حق قانونی نمایندگان است و باید انجام شود.
رئیس سابق مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مخالف آبستراکسیون است، گفت: این اقدام باعث تشدید التهابات می شود و آقای حداد عادل نیز به عنوان رئیس فراکسیون اصولگرایان مخالف این کار است، چون امروز در مجلس حضور نداشتند، احتمال می دهم حرکت کوچک زاده در ترک مجلس فردی باشد و فکر نمی کنم تصمیم فراکسیونی باشد.
نماینده مردم تهران در مجلس در پاسخ به خبرنگاری که از او پرسید اگر رئیس جمهور قبول نکند که به مجلس بیاید، نمایندگان چه اقدامی انجام می دهند، گفت: اگر این کار انجام شود به دیگر کارهای غیر قانونی رئیس جمهور اضافه می شود و فکر نمی کنم رئیس جمهور چنین رفتاری را داشته باشد.
توکلی در پاسخ به این سوال که آیا فکر نمی کنید این اقدام مجلس بعد از بیانات رهبر انقلاب در جهت تشدید اختلاف باشد، گفت: ممکن است به تشدید اختلاف بیانجامد اما چیزی که رهبری نسبت به آن هشدار داده اند، انجام وظایف قانونی نیست، بلکه کشاندن اختلافات به احساسات مردم است یعنی ایشان کارهای تحریکی را منع کرده اند نه کارهای تبیینی را و امیدوارم این کار به تحریک منجر نشود.
پایان پیام/
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet