هدر اصلی
1391/08/15 08:14:00
سرویس سیاسی
منصوری‌آرانی:

افتتاح منطقه 5 دریایی سپاه تامین‌کننده امنیت جزایر سه‌گانه است

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، افتتاح منطقه ۵ دریایی سپاه را با هدف پاسخگویی به تهدیدات منطقه استراتژیک خلیج فارس توصیف کرد و گفت: این پایگاه امنیت جزایر سه‌گانه ایرانی را به خوبی تامین می‌کند.
افتتاح منطقه 5 دریایی سپاه تامین‌کننده امنیت جزایر سه‌گانه است عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، افتتاح منطقه 5 دریایی سپاه را با هدف پاسخگویی به تهدیدات منطقه استراتژیک خلیج فارس توصیف کرد و گفت: این پایگاه امنیت جزایر سه‌گانه ایرانی را به خوبی تامین می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/25981.jpg افتتاح,منطقه,5,دریایی,سپاه,تامین‌کننده,امنیت,جزایر,سه‌گانه,است Icana

عباسعلی منصوری‌آرانی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خانه ملت، درباره افتتاح منطقه 5 دریایی سپاه پاسداران در خلیج فارس، تصریح کرد: خلیج فارس منطقه‌ای استراتژیک است که نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران برای تامین امنیت این منطقه و بر مبنای تهدیدات، آرایش و ساختار نظامی آن را شکل می‌دهند.

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی، افزود: سعی نظام جمهوری اسلامی ایران بر این است که همه تهدیدات دشمنان را رصد کرده و آنها را با یک آینده‌نگری و انعطاف ساختاری که جواب‌گوی تهدیدات حال و آینده باشد، پاسخ دهد.

منصوری‌آرانی با بیان اینکه جمهوری اسلامی با اتکا بر نیرو‌های مسلح تبدیل به یک قدرت منطقه‌ای و فرا‌منطقه‌ای شده است، یادآور شد: نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران برای تامین امنیت مناطق مختلف به ویژه در خلیج فارس و دریای عمان که اهمیت استراتژیک برای ایران دارد، پایگاه‌هایی در حوزه‌های جغرافیایی مختلف تشکیل می‌دهند.

وی تاکید کرد: در واقع ستاد کل نیرو‌‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران، حوزه جغرافیایی مناطق را بر اساس اهمیت مناطق تفکیک می‌کنند و با توجه به اهمیت مناطق و متناسب با تهدید‌های موجود، تجهیزات، نیرو‌ها، نفرات و ... را طراحی می‌کنند و بر این اساس مناطق جغرافیایی را پوشش امنیتی و دفاعی می‌دهند.

نماینده مردم در مجلس نهم، گفت: نیروی نظامی راهبردی فقط تهدیدات را رصد می‌کند و برای مقابله با آنها برنامه‌ریزی نمی‌کند و در عین حال توان منطقه‌ای و فرا‌منطقه‌ای خود را افزایش می‌دهد که این امر موقعیت دفاعی و امنیتی منحصر به فردی را برای جمهوری اسلامی ایران به ارمغان می‌آورد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه این پایگاه از نقطه انتهایی جزیره قشم به اضافه منطقه جزایر نازعات تا غرب جزیره کیش را در بر می‌گیرد، گفت: این پایگاه نظامی امنیت جزایر سه‌گانه ایرانی را به خوبی تامین می‌کند.

پنجمین منطقه دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به نام امام محمد باقر(ع) و به منظور افزایش توان دفاعی و امنیتی در جزایر سه‌گانه امروز یکشنبه 14 آبان با حضور سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه در بندر‌لنگه افتتاح شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet