حلول ماه ربیع الاول
1391/08/14 17:45:33
سرویس اقتصادی
در جلسه امروز کمیسیون عمران صورت گرفت:

مخالفت کمیسیون عمران با ادغام شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی

سخنگوی کمیسیون عمران از مخالفت متبوع خود با ادغام شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستائی خبر داد وگفت: اگر بخواهیم این ادغام را صورت دهیم، چرخ حمایتی دولت را از آبفاهای روستایی حذف می کنیم و ضربه سنگینی بر پیکره روستاها وارد می شود.
مخالفت کمیسیون عمران با ادغام شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی سخنگوی کمیسیون عمران از مخالفت متبوع خود با ادغام شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستائی خبر داد وگفت: اگر بخواهیم این ادغام را صورت دهیم، چرخ حمایتی دولت را از آبفاهای روستایی حذف می کنیم و ضربه سنگینی بر پیکره روستاها وارد می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/5162.jpg مخالفت,کمیسیون,عمران,با,ادغام,شرکت‌های,آب,و,فاضلاب,شهری,و,روستایی Icana

مهرداد بائوج لاهوتی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت در خصوص محورها و نتایج جلسه امروز- یکشنبه 14 آبان- گفت: طرح یک‌فوریتی الحاق یک بند به جزء (۳-۲۴) قانون بودجه سال ۱۳۹۱ کل کشور در دستور کار امروز کمیسیون قرار داشت که از طرف اکثریت نمایندگان کمیسیون مورد موافقت واقع و تصویب شد.

نماینده مردم  لنگرود در مجلس شورای اسلامی افزود: بر اساس این طرح وزارت نفت موظف است 81 میلیارد ریال قیر وزارت راه و شهرسازی و شهرداری ها را  به صورت تهاتری  تامین کند.

بائوج لاهوتی هم چنین از بررسی و رأی‌گیری طرح تسریع در روند بازسازی مناطق زلزله‌زده و مدیریت بحران فاجعه ملی زلزله در استان آذربایجان شرقی در جلسه امروز  کمیسیون خبر داد و گفت:بحث در خصوص این طرح در جلسه امروز به پایان رسید و درنهایت نیز  حمایت را خاص آذربایجان ندیدیم و تاکید کردیم که این طرح در همه جا اعمال مدیریت کند.

وی ادامه داد: یکی از مشکلات فعلی این است که مدیران و وزرا در محل حادثه مستقر می شوند اما اختیاری از جانب هیئت دولت ندارند.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با اشاره به این که در زلزله بم با استناد به اصل 138 قانون اساسی این تفویض اختیار صورت گرفت و تجربه این نیز برای امروز شد، افزود: بر اساس طرحی که امروز در کمیسیون به تصویب رسید، دولت مکلف شده است در مواردی که در نقطه ای از کشور حادثه ای رخ داد با استناد اصل 138 قانون اساسی در اسرع وقت ستاد راهبردی تشکیل و اختیاراتی را نیز به کمیسیون مرکب از زورای مربوطه در این ستاد تفویض نماید.

وی تاکید کرد: در حال حاضر در آذربایجان یک مرحله اسکان موقت اتفاق افتاده اما در مرحله بعد نمی توان در فصل سرما و گرما در چادر مستقر شد و بر همین اساس امروز مقرر شد 100 هزار واحد پیش ساخته را دولت تامین اعتبار کند و در اختیار بنیاد مسکن باشد تا در صورت وقوقع حادثه بتوان برای مرحله بعد از اسکان موقت فکری کرد.

بائوج لاهوتی  با اشاره به بررسی موضوع ادغام شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستائی با حضور معاون امور آب و آبفای وزارت نیرو و مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشوردر جلسه امروز کمیسیون تصریح کرد:مهمان هایی که از شرکت مهندسی آب و فاضلاب در کمیسیون حاضر بودند، اعتقاد دارند که مسئله ادغام باید تا پایان سال 1393 در داخل استان ها صورت گیرد و یک شرکت مشترک تحت عنوان آبفای شهری و روستایی داشته باشند.

وی از مخالفت اعضای کمیسیون با این طرح خبر داد و گفت:اعضای کمیسیون با این قضیه مخالفند چرا که وضعیت در روستاها و شهرها با یکدیگر تفاوت دارد و در صد برخورداری آب آشامیدنی در شهرا باید به 86 درصد می رسید اما هنوز روی عدد 68 درصد هستیم.

بائوج لاهوتی در تشریح دلایل مخالفت کمیسیون عمران با این ادغام تاکید کرد:اگر بخواهیم این ادغام را صورت دهیم ،چرخ حمایتی دولت را از آبفاهای روستایی حذف می کنیم و ضربه سنگینی بر پیکره روستاها وارد می شود و در نتیجه اعضای کمیسیون مخالفت خود را با این ادغام اعلام می کردند .

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات تاکید کرد: مقرر شد وزارت نیرو مباحث مطرح شده در جلسه امروز را در بحث ها و تصمیم گیری های خود لحاظ کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet