هدر اصلی
1391/08/14 18:11:06
سرویس سیاسی
نقوی:

دوره قانونی معافیت سه برادری به پایان رسیده است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس از بررسی آخرین تغییرات نظام وظیفه عمومی در جلسه امروز کمیسیون خبر داد و گفت: طبق اطلاعات رسیده به کمیسیون دوره معافیت ۳ برادری به پایان رسیده و در حال حاضر چنین معافیتی وجود ندارد.
دوره قانونی معافیت سه برادری به پایان رسیده است سخنگوی کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس از بررسی آخرین تغییرات نظام وظیفه عمومی در جلسه امروز کمیسیون خبر داد و گفت: طبق اطلاعات رسیده به کمیسیون دوره معافیت 3 برادری به پایان رسیده و در حال حاضر چنین معافیتی وجود ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/10752.jpg دوره,قانونی,معافیت,سه,برادری,به,پایان,رسیده,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سید حسین نقوی حسینی در تشریح جزئیات جلسه بعدازظهر امروز یکشنبه 14 آبان ماه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: بررسی آخرین وضعیت نسل کشی و قتل‌عام مسلمانان میانمار اولین دستور کار مورد بحث در کمیسیون بود که بر اساس آن اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی از سکوت مجامع بین‌المللی و حقوق بشری مدعی که بارها و بارها ضد کشورها بیانیه صادر می‌کنند انتقاد کردند.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به دنبال کشتار مسلمانان میانمار، در پی تدارک اعزام هیات پارلمانی به میانمار است که در این زمنیه وزارت خارجه ملزم به تسریع در تهیه زمینه‌های اعزام است.

وی بررسی‌آخرین وضعیت تحولات سوریه را دیگر دستور کار امروز کمیسیون خواند و یادآور شد: کمیسیون ضمن محکوم کردن جنایت جنگی اخیر که از طرف معارضان مسلح سوری اتفاق افتاد، از مجامع بین‌المللی خواست که در مورد جنایت جنگی مذکور اقدام کرده و از کشورهای مداخله‌گر و پشتیبان نیروهای مسلح معارض در سوریه بخواهد که دست از تامین سلاح و پشتیبانی گروه‌های مسلح مرتکب جنایات جنگی اخیر بردارند. همچنین کمیسیون از دولت و وزارت خارجه خواست نقش قوی‌تری در حل سیاسی بحران سوریه ایفا کنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه در جلسه امروز کاظم جلالی به عنوان عضو هیات پارلمانی شرکت‌کننده در اجلاس بین‌المجالس در کبک کانادا گزارشی از این سفر ارائه کرد، گفت: طبق گزارش ارائه شده از سوی کاظم جلالی هیات ایرانی علی‌رغم کارشکنی‌های کانادا مبنی بر عدم تعهد بین‌المللی‌اش در صدور ویزا حضور فعالی را در نشست مذکور داشت، علاوه بر این عمل نکردن کانادا به تعهد خود در صدور ویزا برای هیات‌های اعزامی مورد اعتراض اغلب کشور‌های شرکت‌کننده بود.

نقوی حسینی در ادامه با یادآوری حضور میهمانان در جلسه امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس،‌افزود: امیر محمدحسن باقری معاون نیروی انسانی ستاد کل و سردار موسی کمالی مشاور رئیس ستاد کل آخرین تغییرات نظام وظیفه عمومی را بررسی و گزارش کاملی به کمیسیون ارائه کردند که بر اساس گزارش اعلام شده کسری خدمات بسیجیان که به صورت بسیجی فعال همکاری دارند و کسری خدمت نخبگان و محققان در حوزه‌های امنیتی و دفاعی به قوت خود باقی است، علاوه بر این دوره قانونی معافیت سه برادری به پایان رسیده است و در حال حاضر چنین معافیتی وجود ندارد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: در این جلسه با حضور اسماعیلی عضو شورای نگهبان ایرادات وارده بر طرح تقویت مرزبانی جمهوری اسلامی ایران بررسی و رفع شد و در نهایت طرح با اصلاحات به تصویب کمیسیون رسید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet