هدر اصلی
1391/08/15 10:07:16
سرویس فرهنگی
دستغیب:

مسوولان فرهنگی از انجام وظایف خود طفره می‌روند

نماینده اصولگرای مجلس نهم،با بیان اینکه خروجی برنامه‌های صدا و سیما برآیند سبک زندگی اسلامی ایرانی نیست، گفت:مسوولان فرهنگی از انجام وظایف خود طفره می‌روند.
مسوولان فرهنگی از انجام وظایف خود طفره می‌روند نماینده اصولگرای مجلس نهم،با بیان اینکه خروجی برنامه‌های صدا و سیما برآیند سبک زندگی اسلامی ایرانی نیست، گفت:مسوولان فرهنگی از انجام وظایف خود طفره می‌روند. https://cdn.icana.ir/d/019/23281.jpg مسوولان,فرهنگی,از,انجام,وظایف,خود,طفره,می‌روند Icana

سید احمد رضا دستغیب در گفت‌و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری اظهارات مقام معظم رهبری درباره سبک زندگی ایرانی و اسلامی، گفت: فرمایشات رهبری ناظر بر فرهنگ عمومی است، حوزه‌ای که با وجود اهمیتش از آن عقب مانده‌ایم.

مسوولان فرهنگی از انجام وظایف خود طفره می‌روند

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، به اختلاس بانکی سه هزار میلیاردی اشاره کرد و افزود: ما حتی تلاش نکردیم مسائل اقتصادی که در طول این مدت در داخل کشور به وجود آمد را ریشه یابی کنیم و تحولات فرهنگی موضوعات اقتصادی را مورد ارزیابی قرار دهیم؛ متاسفانه ما به  فرهنگ که یک زیر ساخت جدی است هیچ توجهی نکردیم.

وی، با بیان اینکه طی همه این سال‌ها رهبر معظم انقلاب درباره فرهنگ مصرف و انضباط کاری صحبت کرده‌اند و توصیه‌هایی داشتند، گفت: فرهنگ چون یک حوزه کیفی است و با اعداد و ارقام سر و کار نداشته و از نظر کمی قابل ارزیابی نیست معمولا مسوولان از انجام وظایف خود در این حوزه طفره می روند.

فیلم  و سریال‌های ایرانی باید مروج فرهنگ ایرانی اسلامی باشد

  نماینده اصولگرای مجلس نهم با تاکید بر اینکه فیلم و سریال‌های ایرانی باید مروج فرهنگ ایرانی اسلامی باشد، تصریح کرد: برای تحقق این مهم کار سخت و دشواری داریم و نمی توانیم فقط عملکرد صدا و سیما را زیر سوال بریم.

خروجی برنامه‌های صدا و سیما برآیند سبک زندگی اسلامی ایرانی نیست

دستغیب با بیان اینکه لازم است بخش‌های مختلف جامعه برای تحقق فرمان رهبری تولید فیلم داشته باشند، گفت: متاسفانه خروجی برنامه‌های صدا و سیما برآیند سبک زندگی اسلامی ایرانی نیست وما شاهد هستیم که برنامه‌های سیما انتظارات و مطالبات مردم را افزایش می‌دهد.

 نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم با تاکید بر ضرورت دقت در فیلم نامه سریال‌های ایرانی، ادامه داد: صدا و سیما نباید ناخواسته توقعات مردم و جوانان را بالا ببرد.

 عضو کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم خواستار نظارت دقیق بر صدا و سیما شد و گفت: ناظرین بر صدا و سیما نظارتی کارگشا داشته باشند و اطلاعات لازم به رسانه ملی برای ساخت سریال‌هایی با محتوای ایرانی و اسلامی  را بدهند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet