خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1391/08/15 09:52:40
سرویس اقتصادی
جراره:

سوداگری‌‌ در بازارهای کاذب اجازه سرمایه‌گذاری در تولید را نمی‌دهد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تأکید بر اینکه برای سرمایه‌گذاری در تولید باید ایجاد انگیزه کرد، گفت:متأسفانه در شرایطی که سوداگری‌ در عرصه‌های مختلف سرمایه‌گذاری وجود دارد، هیچ سرمایه‌گذاری رغبت به سرمایه‌گذاری در تولید نمی‌کند.
سوداگری‌‌ در بازارهای کاذب اجازه سرمایه‌گذاری در تولید را نمی‌دهد عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با تأکید بر اینکه برای سرمایه‌گذاری در تولید باید ایجاد انگیزه کرد، گفت:متأسفانه در شرایطی که سوداگری‌ در عرصه‌های مختلف سرمایه‌گذاری وجود دارد، هیچ سرمایه‌گذاری رغبت به سرمایه‌گذاری در تولید نمی‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/28413.jpg سوداگری‌‌,در,بازارهای,کاذب,اجازه,سرمایه‌گذاری,در,تولید,را,نمی‌دهد Icana

ابولقاسم جراره در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه شرایط برای کشور شرایط ویژه‌ای است که باید در این شرایط حمایت از تولید را اولویت اصلی کشور قرار داد، گفت: با توجه به اینکه طرح بزرگ هدفمند کردن یارانه‌ها اجرا شد ما نباید اهداف این قانون را به فراموشی بسپاریم و حمایت از تولید یکی از ارکان بزرگ این زمان تصویب آن در مجلس بود.

نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، بندرخمیر و حاجی آباد در مجلس شورای اسلامی افزود: متأسفانه بر خلاف هدف قانون هدفمند کردن یارانه‌ها که صرفه‌جویی و تزریق منابع به تولید بود،‌ مشکلات تولیدکنندگان با افزایش هزینه‌ها پس از اجرای این قانون چند برابر شد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با انتقاد از اینکه برنامه‌ها و اهداف حوزه تولید به‌درستی اجرا نشده است، یادآور شد: بسیاری از صنایع کشور با 20 تا 30 درصد توان تولیدی خود فعال هستند و مشکلات اصلی آن‌ها هم نقدینگی و نیاز حمایت از سوی دولت است که صورت نمی‌گیرد.

وی تصریح کرد:  ما اگر بخواهیم به سمت توسعه در بخش‌های مختلف کشور برویم  متأسفانه در شرایطی که سوداگری‌ها در عرصه‌های مختلف سرمایه‌گذاری وجود دارد، هیچ سرمایه‌گذاری رغبت به سرمایه‌گذاری در تولید نمی‌کند.

این نماینده مردم در مجلس با تأکید بر اینکه برای سرمایه‌گذاری در تولید باید ایجاد انگیزه کرد، ادامه داد: تا زمانی که شرایط امروزی بر تولید حاکم باشد هیچ سرمایه‌گذاری پا به این عرصه نمی‌گذارد.

جراره در پاسخ به انتقاد وزیر صنعت از مجلس مبنی بر ریالی شدن فقط 10 درصد از اعتبارات صندوق ملی از درآمدهای امسال صندوق، تصریح کرد: مجلس در همه زمینه‌ها قصد حمایت از تولید را دارد ولی شاید منشأ این تصمیم مجلس بی اعتمادی به دولت در واگذاری اعتبارات بوده است. 

اگر دولت قصد حمایت از تولید با اعتبارات ریالی داشت چرا از درآمدهای هدفمندی سهم 20 درصدی را به تولید تزریق نکرده است

وی با یادآوری اینکه اگر دولت قصد حمایت از تولید با اعتبارات ریالی داشت چرا از درآمدهای هدفمندی سهم 30 درصدی را به تولید تزریق نکرده است، افزود: کمیسیون صنایع بر چگونگی تزریق منابع 10 درصدی از صندوق توسعه ملی نظارت جدی خواهد داشت.

جراره از آمادگی کمیسیون صنایع و معادن مجلس برای بررسی و کار کارشناسی برای چگونگی تزریق اعتبارات موجود به صنعت کشور خبر داد و گفت: هر اقدامی که به نفع صنعت کشور باشد مورد حمایت کمیسیون است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس سوء مدیریت را عامل اصلی مشکلات امروز تولید کشور خواند و گفت: اگر در کنار افزایش هزینه‌های تولید حمایتی از آن صورت نگیرد کشور با مشکل مواجه می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet