شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1391/08/15 12:09:10
سرویس فرهنگی
نکو:

با سرمایه گذاری در جشنواره های بین المللی از هنرایرانی دفاع کنیم

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان با اشاره به تاثیر بالا رفتن قیمت ارز روی برگزاری جشنواره های بین المللی هنری، گفت: باید با محاسبه هزینه های این جشنواره ها با ارز مرجع و یا ارزانتر، از هنر و حیثیت ملی خود دفاع کنیم.
با سرمایه گذاری در جشنواره های بین المللی از هنرایرانی دفاع کنیم نماینده مردم رباط کریم و بهارستان با اشاره به تاثیر بالا رفتن قیمت ارز روی برگزاری جشنواره های بین المللی هنری، گفت: باید با محاسبه هزینه های این جشنواره ها با ارز مرجع و یا ارزانتر، از هنر و حیثیت ملی خود دفاع کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/11709.jpg با,سرمایه,گذاری,در,جشنواره,های,بین,المللی,از,هنرایرانی,دفاع,کنیم Icana

ابراهیم  نکو در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، در مورد تاثیر گران شدن نرخ ارز بر تضعیف بخش بین المللی جشنواره های هنری ایران، گفت: در بخش های هنری باید از هنرمندان حمایت مالی شده و در معرفی آثار ارزشمند ایرانی از حیثیت ملی دفاع شود.

وی  در ادامه افزود: برای اینکه شاهد درخشش کشورمان در رتبه برتر جشنواره های بین المللی باشیم، باید هزینه های این بخش را با ارز مرجع و یا در صورت امکان ارزان تر از ارز مرجع محاسبه کنیم.

نکو تصریح کرد: ما از هنرمندانمان انتظار نداریم که برای کشور ارزآوری کنند و فقط با سرمایه گذاری در این بخش و به منظور درخشش کشورمان، از فرهنگ غنی ایرانی دفاع کرده و در عرصه های بین المللی قدرت نمایی می کنیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: ما باید مقوله هنر را از سایر مقوله ها که ارز مرجع به آن ها تعلق می گیرد متمایز کنیم، چراکه در صورت دفاع نکردن از آثار هنری ایرانی، به دلیل تبلیغات گسترده ای که کشورهای غربی در زمینه سینما و موسیقی انجام می دهند، به راحتی می توانند هنر ایرانی را تحت شعاع قرار داده و جوانان کشورمان را به استفاده از آثار هنری غربی ترغیب کنند. در این شرایط جبران ضربه ای که به عرصه هنری کشورمان وارد می شود، امکانپذیر نخواهد بود.

مدیر انجمن موسیقی ایران در مصاحبه ای با یکی از خبرگزاری ها گفت: بالا رفتن ناگهانی قیمت ارز از نظر کمی بر بخش بین الملل جشنواره موسیقی فجر تاثیر خواهد گذاشت.بالا رفتن قیمت دلار باعث می شود امسال در بخش بین الملل جشنواره گروه های کمتری دعوت کنیم و جشنواره در بخش غیررقابتی به گستردگی سال گذشته برگزار نشود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet