ایام محرم 1398
1391/08/15 10:38:51
سرویس سیاسی
دارا:

رسانه‌ها در نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها به نقاط قوت و ضعف خود پی می‌برند

مدیرکل امور فرهنگی وزارت علوم و تحقیقات با اشاره به این که رسانه‌ها در افزایش آگاهی مردم از جامعه نقش تعیین‌کننده‌ای دارند گفت: نمایشگاه مطبوعات و رسانه‌ها می‌تواند پلی میان مخاطب و مسئولان باشد.
رسانه‌ها در نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها به نقاط قوت و ضعف خود پی می‌برند مدیرکل امور فرهنگی وزارت علوم و تحقیقات با اشاره به این که رسانه‌ها در افزایش آگاهی مردم از جامعه نقش تعیین‌کننده‌ای دارند گفت: نمایشگاه مطبوعات و رسانه‌ها می‌تواند پلی میان مخاطب و مسئولان باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/22354.jpg رسانه‌ها,در,نمایشگاه,مطبوعات,و,خبرگزاری‌ها,به,نقاط,قوت,و,ضعف,خود,پی,می‌برند Icana

جلیل دارا در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه رسانه نقش مهمی در افزایش آگاهی مردم ایفا می‌کنند، گفت: برگزاری نمایشگاه مطبوعات و رسانه می‌تواند پلی میان مخاطبان و مسئولان جامعه باشد.

مدیرکل امور فرهنگی وزارت علوم و تحقیقات با بیان اینکه در عرصه جهانی ارتباطات حرف اول را می‌زند افزود: هر کشوری که رسانه قوی‌تری داشته باشد جایگاه بهتری در مقایسه با سایر کشور‌ها خواهد داشت و بهتر از کشور‌های دیگر پله‌های ترقی را پشت سر خواهد گذاشت.

وی با بیان این مطلب که رسانه ای که بتواند خبر‌ها را با دقت بر درستی یا نادرستی آن به گوش مخاطب برساند موفق‌ترین رسانه است، تصریح کرد: ایجاد نمایشگاه مطبوعات و رسانه‌ها فرصتی برای شناسایی بهترین رسانه از لحاظ سرعت در انتقال خبر و کیفیت اخبار منتشر شده است.

دارا با اشاره به اینکه نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها، اهمیت رسانه‌ها را در آگاهی بخشی به جامعه نشان می‌دهد گفت: فضای موجود در نمایشگاه می‌تواند به مخاطبان برای شناخت بیشتر رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها کمک و نقاط قوت خبرگزاری‌ها را برجسته نماید.

مدیرکل امور فرهنگی وزارت علوم و تحقیقات با اظهار رضایت از عملکرد برخی از رسانه‌ها در خصوص پوشش به موقع و صحیح خبری گفت: رسانه‌ها باید با دیدن نقاط ضعف خود و نقاط قوت دیگر رسانه‌ها هرچه بیشتر برای رسیدن به نقطه اوج رسانه‌ای‌ که پوشش‌دهی به موقع خبر‌ها و انتشار اخبار درست و صادق است تلاش کنند.

وی ادامه داد: فعالیت رسانه‌های ایرانی نقش به سزایی در افزایش آگاهی مردم دارد و توانسته با وجود اعمال تحریم‌های گوناگون از سوی استکبار جهانی راه خود را به درستی پیدا کند و به سمت جهانی کردن رسانه‌ خود و رساندن صدای ایران به گوش جهان پیش برود.

دارا با مثبت ارزیابی کردن برگزاری نمایشگاه مطبوعات و جشنواره‌های رسانه‌ای گفت: این چنین جشنواره‌ها موجب شناخت بیشتر مردم از نحوه عملکرد رسانه‌ها و چگونگی کسب خبر آن‌ها می‌شود و این خود منجر به دنبال کردن خبر‌ها از سوی مردم در رسانه‌داخلی خواهد شد.

وی ادامه داد: برگزاری چنین نمایشگاه‌ها و جشنواره‌هایی بهانه‌ای برای محک زدن رسانه‌ها از سوی خود می شود که توانایی‌های خود را در مقایسه با سایر خبر‌گزاری‌ها و مطبوعات بسنجند و به تقویت نقاط قوت خود و کاستن از نقاط ضعف خود دست بزنند.

مدیرکل امور فرهنگی وزارت علوم و تحقیقات با اشاره به فرهنگ غنی ایرانی اسلامی گفت: رسانه‌ها باید با توجه به این فرهنگ غنی و تمدن کهن ایرانی به کار خبر بپردازند و با درنظر گرفتن شیوه‌های خبر نویسی نوین پا به پای دنیای مدرن پیش بروند.

وی با بیان اینکه قطع کردن صدای رسانه‌های ایرانی از سوی استکبار جهانی افزود: ترس غرب از رسیدن صدای ایران به عنوان کشوری صلح‌طلب به گوش جها‌نیان، علت اصلی این چنین اقدامات از سوی غرب است.

دارا با اشاره به اینکه کشور‌های غربی با درست کردن فیلم‌هایی علیه فرهنگ غنی ایرانی که هیچ کدام از صدق و درستی برخوردار نیستند گفت: رسانه‌های ایرانی باید با توجه به فرهنگ غنی خود دست به کار ببرد و با نشان دادن فرهنگ ایرانی اسلامی اذهان جهان را از دروغ‌هایی بافته شده توسط استکبار خالی کنند.

مدیرکل امور فرهنگی وزارت علوم و تحقیقات با مثبت ارزیابی کردن عملکرد مطبوعات و رسانه‌ها تصریح کرد: رسانه‌ها باید برای رسیدن به نقطه اوج خود تلاش کرده و اخباری خالی از تملق و کذب را در اختیار مردم قرار دهند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet