هدر اصلی
1391/08/16 09:18:09
سرویس سیاسی
جوکار:

برخی حکام عرب تابع سیاست‌های آمریکا هستند

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس درباره ادعای برخی کشور‌های عربی مبنی بر کشف شبکه‌های جاسوسی ایرانی، گفت: اعراب برای ادعاهای خود هیچ سند و مدرکی ندارد.
برخی حکام عرب تابع سیاست‌های آمریکا هستند عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس درباره ادعای برخی کشور‌های عربی مبنی بر کشف شبکه‌های جاسوسی ایرانی، گفت: اعراب برای ادعاهای خود هیچ سند و مدرکی ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/21201.jpg برخی,حکام,عرب,تابع,سیاست‌های,آمریکا,هستند Icana

محمد صالح جوکار در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اتهام جاسوسی برخی کشورهای عرب به ایران، گفت: این ادعاها در گذشته هم بوده ولی هیچ سند و مدرکی دال بر ایرانی بودن این شبکه‌های جاسوسی ارائه نشده است.

نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی توضیح داد: این گونه ادعاها در واقع بخشی از سناریوی استکبار برای ایجاد جو هراس و وحشت از ایران است که حکام عرب نیز به دلیل نداشتن فهم درستی از سیاست‌های غرب ملعبه دست آنها شده‌اند.

وی افزود: به لطف خدا این روزها شاهد بهره‌برداری از منطقه پنجم دریایی ایران در منطقه خلیج همیشه فارس هستیم که نقش عمده‌ای در افزایش اقتدار و نفوذ دریایی ایران دارد و با این اقدام نشان خواهیم داد که امنیت منطقه را به راحتی خود می‌توانیم تامین کنیم و نیازی به قدرت‌های فرا‌منطقه‌ای نیست.

جوکار تصریح کرد: اعراب با وجود اینکه می‌دانند ارتقاء قدرت جمهوری اسلامی ایران خطری برای منطقه ندارد بلکه ابزار مناسبی برای تامین امنیت است ولی باز لجوجانه خود را وارد سیاسی‌کاری‌های غرب می‌کنند.

نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس گفت: متاسفانه برخی از حکام عرب دست‌نشاندگان مستقیم آمریکا در منقطه هستند و هیچ گونه استقلال و قدرتی مستقل برای خود ندارند طوری که اگر وابستگی خود را به غرب از دست بدهند کل هویت وجودیشان از بین می‌رود.

وی گفت: امروز ملت‌های این کشورها که تحت سلطه حکام دست‌نشانده عرب هدایت می‌شوند از حقوق خود آگاه شده و ضد حکام غرب‌گرای خود شوریده‌اند چرا که می‌دانند در سایه سیاست سرسپردگی حکمرانانشان هیچ پیشرفتی نخواهند کرد.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس توضیح داد: وزارت امور خارجه ایران نیز باید قدرتمندانه پاسخ این یاوه گویی‌ها را بدهد و حتی در مجامع بین‌المللی اقامه دعوا کند تا دیگر شاهد چینین جو سازی‌هایی ضد کشور نباشیم.

دولت‌ کویت مدعی شده شبکه‌های جاسوسی منتسب به ایران را در خاک کشور خود کشف کرده‌ که بلافاصله علی اکبرصالحی وزیر امورخارجه ایران نیز این اتهام را مردود اعلام کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet