هدر موبایل
1391/08/15 11:48:04
سرویس اجتماعی
محمد‌اسماعیل سعیدی:

عدالت اجتماعی با اقتصاد کنونی محقق نمی‌شود

دبیر اول کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه فقر اقتصادی آسیب‌های اجتماعی متعددی را به دنبال دارد، گفت: برای کنترل آسیب‌های اجتماعی باید عدالت اجتماعی در سطح جامعه توسعه بیابد.
عدالت اجتماعی با اقتصاد کنونی محقق نمی‌شود دبیر اول کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه فقر اقتصادی آسیب‌های اجتماعی متعددی را به دنبال دارد، گفت: برای کنترل آسیب‌های اجتماعی باید عدالت اجتماعی در سطح جامعه توسعه بیابد. https://cdn.icana.ir/d/019/13873.jpg عدالت,اجتماعی,با,اقتصاد,کنونی,محقق,نمی‌شود Icana

محمداسماعیل سعیدی در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، اظهار داشت: زمانی که فقر  بر یک فرد و خانواده مستولی شود به شکل ناخودآگاه عقده‌های روانی را ایجاد می کند که این عقده‌ها می‌تواند خود را در قالب آسیب‌ها و معضلات متعدد اجتماعی نشان دهد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تشدید فقر موجب می‌شود افراد جامعه به بزهکاری‌های اجتماعی روی آورند؛ تصریح کرد: در دین اسلام و در روایات و احادیث ائمه  نیز بر این موضوع تأکید شده که انسان فقیر نمی تواند ایمان خود را حفظ کند و این موضوعی است که مسئولان باید به شکل جدی آن را مدنظر داشته باشند.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر برخی از سرپرستان خانواده‌ها شرمنده زن و فرزندان خود هستند و بنا به فرموده مقام معظم رهبری بدترین شکل زندگی برای یک مرد این است که نزد خانواده خود شرمنده باشد.

این نماینده مجلس نهم با اشاره به تأثیر مستقیم فقر و مشکلات اقتصادی بر سلامت روحی و روانی افراد جامعه عنوان کرد: به دنبال افزایش شکاف طبقاتی در جامعه شاهد افزایش سرقت، انواع جنایت‌ها، سست شدن بنیان خانواده‌ها، طلاق و سایر ناهنجاری‌های اجتماعی هستیم که به طور قطع بخش عمده‌ای از آن به مشکلات اقتصادی افراد جامعه مربوط می‌شود.

سعیدی با تأکید بر لزوم گسترش عدالت اجتماعی در جامعه یادآور شد: نظام جمهوری اسلامی بر پایه عدالت بنا شده است به همین دلیل دولت باید در برنامه‌های خود به جهت تحقق عدالت اجتماعی آمار و ارقام صحیحی ارائه دهد.

دبیر اول کمیسیون اجتماعی مجلس بهترین راه برای کنترل معضلات و آسیب‌های اجتماعی را جلوگیری از گسترش بیکاری در جامعه دانست و گفت: زمانی که بیکاری در یک جامعه افزایش ‌یابد به تبع آن فقر نیز دامنگیر افراد می شود که پس از آن بروز برخی از آسیب‌های اجتماعی اجتناب ناپذیر خواهد بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet