شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1391/08/15 11:00:35
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ایرج ندیمی:

چرا دولت نمی‌تواند سراغ مافیای طلا برود؟

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس می گوید:در بازار طلا هم چند نفر مثل بازار ارز دلال اصلی هستند و دستگاه های قضایی و امنیتی و دولت باید همانطور که در بحث ارزی ورود کردند ، در طلا نیز ورود داشته باشند.
چرا دولت نمی‌تواند سراغ مافیای طلا برود؟ عضو کمیسیون اقتصادی مجلس می گوید:در بازار طلا هم چند نفر مثل بازار ارز دلال اصلی هستند و دستگاه های قضایی و امنیتی و دولت باید همانطور که در بحث ارزی ورود کردند ، در طلا نیز ورود داشته باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/20730.jpg چرا,دولت,نمی‌تواند,سراغ,مافیای,طلا,برود؟ Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ ایرج ندیمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ، با اشاره به سقوط قیمت جهانی طلا و افزایش قیمت آن در بازارهای داخلی به  پایگاه خبری تحلیلی اعتدال گفت: در ایران برخی طلا را به شکل معاملات رایج جهانی نمی خرند ، بلکه آن را خریداری می کنند که بعدها سودی کنند و از سویی انحصار در بازار طلای کشور وجود دارد.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت گفت: در بازار طلا هم چند نفر مثل بازار ارز دلال اصلی هستند و دستگاه های قضایی و امنیتی و دولت باید همانطور که در بحث ارزی ورود کردند ، در طلا نیز ورود داشته باشند ؛ از سویی یک عده ای از مسئولان هم حرف زیاد می زند و هم مصاحبه می کنند ، اما علت اصلی گرانی طلا همانند ارز ، دلالان و مافیایی هستند که جلوی ارزش افزوده و برخی سیاست ها هم پیش از این مقاومت کردند و باید پرسید که اینها مگر چه کسانی هستند که دولت نمی تواند سراغ آنها برود؟
وی افزود: دولت باید سراغ این افراد برود ، همانطور که به سراغ مافیای ارز رفت و تا حدی موفق شد و در این ورود باید مشخص شود که چرا این افراد به خود اجازه می دهند علیرغم کاهش قیمت جهانی همچنان قیمت را بالا نگه دارند .
ندیمی گفت: خرید فروش طلا و سود آن تعریف مشخصی در همه دنیا دارد ، اما فاصله سنگینی بین قیمت خرید و فروش آن در ایران شاهد هستیم ؛ فعالان بازار طلا باید پاسخ دهند که واقعا چقدر می خواهند سود بخورند؟!  متاسفانه در مورد سود معقول فروش طلا و انحصار خرید و فروش طلااز استانداردهای پذیرفته شده جهانی پیروی نمی کنیم و دولت و مجلس باید در این زمینه ورود جدی کنند.
وی در خاتمه گفت: دولت باید در اداره بازار طلا نقش داشته باشد و نمی تواند بی تفاوت و تماشاگر ماجرا باشد ، اگر دولت خود را دولت بازی گری می داند ، باید ورود کند و اگر تماشاگر می داند که ورود نکند ؛ اما علیرغم همه مسائل ما دولت را ، مقتدر و پر نفوذ می دانیم تقاضا داریم در بحث طلا ورود کند./

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet