هفته دفاع مقدس
1391/08/15 12:13:59
سرویس اجتماعی
زهره طبیب‌زاده نوری:

ضرورتی برای اعزام دانشجو به خارج از کشور وجود ندارد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در بسیاری از رشته‌های تحصیلی نیازی به اعزام دانشجو به خارج از کشور وجود ندارد مگر رشته‌هایی تحصیلی که در پرورش، آموزش و گسترش آن دچار ضعف هستیم.
ضرورتی برای اعزام دانشجو به خارج از کشور وجود ندارد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در بسیاری از رشته‌های تحصیلی نیازی به اعزام دانشجو به خارج از کشور وجود ندارد مگر رشته‌هایی تحصیلی که در پرورش، آموزش و گسترش آن دچار ضعف هستیم. https://cdn.icana.ir/d/019/26800.jpg ضرورتی,برای,اعزام,دانشجو,به,خارج,از,کشور,وجود,ندارد Icana

زهره طبیب‌زاده نوری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، اظهار داشت: خوشبختانه در بیشتر رشته‌های تحصیلی به لحاظ توانایی و تربیت نیروهای متخصص به آن حد مطلوبی از ارتقاء و رشد لازم دست یافته‌ایم که نیازی به اعزام دانشجو به خارج از کشور در بعضی رشته‌ها نداشته باشیم.

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در رشته‌هایی تحصیلی مانند ژنتیک و یا بیولوژی که تا حدودی در پرورش و گسترش آن ضعف داریم؛ سال‌ها است دانشجو به خارج از کشور اعزام نکرده‌ایم؛  افزود: این مهم از جمله موضوعاتی بود که در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مطرح شد و در حال حاضر تلاش می‌شود تا اعزام دانشجو به خارج از کشور در این گونه رشته‌ها بیش از پیش قوت گیرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم با تاکید بر اینکه بسیاری از دانشجویان بعد از تحصیل در خارج از کشور به ایران بازنمی‌گردند ادامه داد: با توجه به اینکه اعتبارات زیادی برای تحصیل دانشجویان در خارج از کشور هزینه می‌شود اما در بسیاری از موارد این افراد بعد از اتمام تحصیل به ایران بازنمی‌گردند؛ بنابراین لازم است وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یک بازنگری اساسی و جدی در بحث قوانین بورسیه داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه در بسیاری از رشته‌های تحصیلی ضرورتی برای اعزام دانشجو به خارج از کشور وجود ندارد؛ تصریح کرد: اگر بودجه‌ای که صرف انتقال دانشجو به خارج از کشور می‌شود برای خرید تجهیزات و دستگاه‌های علمی هزینه شود دیگر نیازی به اعزام دانشجو به خارج از کشور نخواهد بود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: گسترش پارک‌های فناوری، حمایت از نخبگان کشور و ارائه امکانات مطلوب داخلی می‌تواند ما را در رسیدن به پیشرفت‌های علمی یاری کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet