خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1391/08/15 11:29:47
سرویس دیگر رسانه‌ها_
منادی سپیدان:

رئیس جمهور از پس این سئوال برمی آید

عضو هیات رئیسه مجلس گفت:در موضوع سئوال از رئیس جمهور مُرّ قانون رعایت شده و بر اساس قانون در صحن قرائت شد و رئیس مجلس نامه سئوال را به رئیس جمهور ابلاغ کردند.
رئیس جمهور از پس این سئوال برمی آید عضو هیات رئیسه مجلس گفت:در موضوع سئوال از رئیس جمهور مُرّ قانون رعایت شده و بر اساس قانون در صحن قرائت شد و رئیس مجلس نامه سئوال را به رئیس جمهور ابلاغ کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/25185.jpg رئیس,جمهور,از,پس,این,سئوال,برمی,آید Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ علیر‌ضا منادی سپیدان به خبرآنلاین گفت: در موضوع سئوال از رئیس جمهور مُرّ قانون رعایت شده و بر اساس قانون در صحن قرائت شد وآقای لاریجانی رئیس مجلس نامه سئوال را به رئیس جمهور ابلاغ کردند.
وی با اشاره به اینکه طرح سوال از رئیس جمهور با 76 امضا در صحن علنی مطرح شد و همین امروز به رئیس جمهوری ابلاغ شده است با اشاره به تشکیک برخی نمایندگان مجلس درباره اینکه پس از قرائت نامه در صحن هم می توان امضا را پس گرفت تصریح کرد: بر اساس قانون بعد از اینکه سئوال ارسال شد امضاها قابل پس گرفتن نیست.
نماینده مردم تبریز، اسکو و آذر‌شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ادعای برخی درباره اینکه امضاهایی پس گرفته شده است با بیان اینکه هیچ گونه تشکیک به قرائت طرح سئوال از رئیس جمهور در صحن علنی مجلس وارد نیست، افزود: دوستانی که ابهام آفرینی می کنند اقدام شان درست نیست چون به احترام آنها بار دیگر مسئله بررسی و مشخص شد که هیچ شبهه و ابهامی در تعداد امضاهای این طرح وجود ندارد و هیأت رئیسه براساس آیین نامه داخلی قوه قانون گذاری طرح سئوال را در صحن قرائت کرد.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یادآور شد: چندی پیش 4 نفر از امضاکنندگان طرح سئوال از رئیس جمهور به هیأت رئیسه مراجعه کردند تا امضای خود را پس بگیرند اما این کار را نکردند و بدون اینکه نامه انصراف از طرح سئوال را تحویل دهند رفتند؛ البته چند نفری هم نامه انصراف را تقدیم هیأت رئیسه کردند اما بعداً خود آنها دوباره آمدند و نامه ها را پس گرفتند.
وی گفت:هر نامه ای برای انصراف از طرح سئوال از رئیس جمهور به دست هیأت رئیسه رسید، در تعداد امضاها اعمال شد.
منادی در پاسخ به خبرآنلاین درباره اینکه برای رفع شبهه برخی نمایندگان و نمایندگان قوه مجریه در مجلس چه اقداماتی انجام داده اید گفت: بیشترین همکاری را با آقای فروزنده معاون پارلمانی دولت داشتیم و حتی نامه را پیش از این به آقای فروزنده و دکتر نجابت نشان دادیم.
وی تصریح کرد: بعد از جلسه علنی روز یکشنبه دوباره نامه و امضای نمایندگان بررسی شد و تشکیکی درباره آن وجود ندارد.
وی با اشاره به اینکه به آقایان نجابت و بذرپاش نامه را نشان دادیم گفت: برخی از دوستان می گفتند که در پایان مهلت قانونی تقاضای پس گرفتن امضا داشته اند که این موضوع قانونی نیست.
وی افزود: حتی از طرف یکی از نمایندگان مجلس که طرح سئوال را امضا کرده بود نامه ای آوردند که امضا را پس گرفته اما ایشان خودش مراجعه کرد و گفت در رودربایستی قرار گرفته و پس گرفتن امضایش را رد کرد.
عضو هیأت رئیسه مجلس با تاکید بر اینکه رئیس جمهور طی مدت یک‌ماه از تاریخ ارسال طرح به ریاست جمهوری یعنی 14 آذر‌ماه، زمان دارد که برای پاسخ به سوال نمایندگان در مجلس شورای اسلامی حضور یابد، یادآور شد: حاضر نشدن رئیس جمهور در مجلس طی یک ماه آتی، تخلف قانونی است.
عضو هیأت رئیسه مجلس تصریح کرد: رئیس جمهور از پس این سئوال برمی آید و شاید سئوال کنندگان قانع شوند و کار به رأی گیری نرسد.
وی با بیان اینکه اگر سئوال کنندگان قانع نشوند به رای گیری گذاشته می شود و اگر رای نیاورد به قوه قضائیه واگذار می شود.
وی تصریح کرد: سئوال از رئیس جمهور یکی از وظایف مجلس شورای اسلامی است و دلیلی وجود ندارد که مجلس وظیفه خودش را انجام ندهد./
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet