هدر موبایل
1391/08/15 12:00:40
سرویس اقتصادی
سجادی با انتقاد از قاچاق سوخت در مرزهای کشور:

سهمیه بندی هم نتوانست جلوی قاچاق سوخت را بگیرد

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه سهمیه بندی بنزین هم نتوانست جلوی قاچاق سوخت را بگیرد، گفت: چرا نباید به شکل قانونمند سوخت از سوی مردم مرزنشین با نظارت جدی دولت فروخته شود.
سهمیه بندی هم نتوانست جلوی قاچاق سوخت را بگیرد عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه سهمیه بندی بنزین هم نتوانست جلوی قاچاق سوخت را بگیرد، گفت: چرا نباید به شکل قانونمند سوخت از سوی مردم مرزنشین با نظارت جدی دولت فروخته شود. https://cdn.icana.ir/d/019/16471.jpg سهمیه,بندی,هم,نتوانست,جلوی,قاچاق,سوخت,را,بگیرد Icana

احمد سجادی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه خواه ناخواه در شرایط کنونی سوخت کشور به خارج از مرزها قاچاق می‌شود، گفت: این قاچاق سوخت در حالی شکل می‌گیرد که عرصه بر مردم به علت بازرسی‌ها و فشارهای ناشی از جلوگیری از قاچاق تنگ شده است.

نگاه تهدیدی به مرزهای کشور اشتباه است

نماینده مردم سرخس، فریمان، نظریه و احمدآباد در مجلس شورای اسلامی افزود: با وجود اینکه نیروی انتظامی و مرزبانی بر مردم سخت می‌گیرند و اشتغالی برای جوانان در مرزهای کشور وجود ندارد به مرزهای کشور به چشم تهدید نگاه می‌شود نه فرصت.

وی یادآور شد: در واقع سهمیه بندی بنزین هم نتوانست جلوی قاچاق سوخت را بگیرد و دولت و دستگاه‌ها نیز نسبت به این مسئله اعتراض دارند.

عضو کمیسیون انرژی با بیان اینکه کل مرزهای کشور فرصتی برای تولید ثروت است، ادامه داد: ما باید مرزهای کشور را قانونمند کنیم؛ باید خود دولت با ورود به بحث امنیت مرزهای کشور برای مرزنشینان شناسنامه تهیه کرد که هر یک از مردم با توجه به شرایط و استعدادهای منطقه مرزی، سهمیه‌ای برای صادر کردن اجناس داشته باشند.

در حال حاضر نفت خام در جنوب کشور قاچاق می‌شود چرا این مسئله نباید به شکل قانونمند از سوی مردم مرزنشین با نظارت جدی دولت عملیاتی شود

وی یادآور شد: دولت در شرایط کنونی با مشکلات فراوانی برای فروش نفت مواجه بوده و برای پیدا کردن مشتریان نفتی خود هم با تنگناهای فراوانی مواجه است؛ به طوری که برای پیدا کردن کشتی نیازی و گرفتن پول از خریداران نفت با مشکل نخواهد داشت.

این نماینده مردم در مجلس نهم تصریح کرد: متأسفانه در حال حاضر نفت خام در جنوب کشور قاچاق می‌شود چرا این مسئله نباید به شکل قانونمند از سوی مردم مرزنشین با نظارت جدی دولت عملیاتی شود؟

سجادی افزود: امروز ما شاهد هستیم که به علت تحریم‌های نفتی، پس از خریداری نفت از ما پول آن را با زحمت و منت فراوان تحویل می‌دهند که این نوعی دزدی دریایی نوین به شمار می‌آید برای حل این مشکلات ورود مردم به عرصه فروش نفت در مرزها ضروری است.

وی ادامه داد: اگر مجوز برای فروش اجناس مختلف در مرزها صادر شود که مرزنشینان به میزان استعدادهای منطقه خود سهمیه‌ای برای فروش داشته باشند، منبع تولید ثروت برای کشور ایجاد کرده‌ایم؛ به طوری که خروجی و فروش از مبادی گمرکی انجام بگیرد که خریدار دلار را به حساب دولت بریزد و اضافه سود آن که در کشور همسایه به فروش می‌ رسد به ریال به حساب مردم برود.

نماینده مردم سرخس، فریمان، نظریه و احمدآباد در مجلس افزود: چنانچه این طرح عملیاتی شود علاوه بر افزایش فروش نفت کشور مردم هم ثروتمند خواهند شد.

منافع بسیاری از واسطه‌ها به خطر می‌افتند

وی با بیان اینکه این پیشنهاد در کمیسیون به مقامات دولتی ابلاغ شده است، گفت: حتی در بازدیدهایی که از مرزهای کشور صورت گرفت این مسئله به مرزبانان کشور انتقال داده شد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس افزود: البته با اجرایی شدن این پیشنهاد بسیاری از دست‌های واسطه‌گر قطع خواهد شد؛ امروز برای پیدا کردن کشتی‌ها یا فروش نفت 500 میلیارد دلاری سوء استفاده‌های فراوانی صورت می‌گیرد که با ورود مردم به مرزهای کشور این سوء استفاده‌ها قطع می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet