حلول ماه ربیع الاول
1391/08/15 11:34:16
سرویس دیگر رسانه‌ها_
صابری خبرداد:

تدوین طرح ساماندهی کنکور در کمیسیون آموزش مجلس

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از تدوین طرحی برای نحوه حذف و اجرای کنکور خبر داد و گفت: در این طرح ما سه قالب را برای اجرای کنکور در نظر گرفته‌ایم.
تدوین طرح ساماندهی کنکور در کمیسیون آموزش مجلس عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از تدوین طرحی برای نحوه حذف و اجرای کنکور خبر داد و گفت: در این طرح ما سه قالب را برای اجرای کنکور در نظر گرفته‌ایم. https://cdn.icana.ir/d/019/1306.jpg تدوین,طرح,ساماندهی,کنکور,در,کمیسیون,آموزش,مجلس Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ رضا صابری نماینده مردم آزادشهر و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به بررسی حذف کنکور در کمیسیون متبوعش خبر داد و به فارس گفت: بررسی حذف کنکور به صورت خاص در کمیته آموزش عالی کمیسیون در حال پیگیری است.

وی افزود: کنکورهای سراسری در سال‌های گذشته مانند یک سنت در آموزش عالی ما وجود داشته و از آن به عنوان یک روش سنجش و پذیرش دانشجو به دانشگاه‌های مختلف کشور عمل می‌کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه در سال 86 قانونی در مجلس با نام قانون حذف کنکور تصویب شد، گفت: طبق این قانون قرار بود در سال اول برنامه پنجم توسعه ما در کشورمان کنکوری نداشته باشیم که دو سال این قانون عقب افتاد اما جامعه منتظر است در سال 93 این قانون اجرایی شود.
صابری با تأکید بر اینکه بخش آموزش عالی معتقد است که همچنان در بخشی از بدنه آموزش عالی باید کنکور موجود باشد اظهار داشت: آنها معتقدند که اگر کنکور نیز حذف شود باید کنکور اختصاصی وجود داشته باشد پس بنابراین قانون سال 86 در مورد حذف کنکور قابل اجرا نیست.
وی از تدوین و طراحی طرحی برای نحوه حذف و اجرای کنکور خبر داد و اظهار داشت: در این طرح ما سه قالب را برای اجرای کنکور در نظر گرفته‌ایم و بر اساس این طرح برخی رشته‌ها بدون کنکور و برای برخی دیگر کنکور عمومی مدنظر قرار داده‌ایم و در برخی رشته‌ها نیز اقتضای آموزش عالی این است که یک کنکور تخصصی و سابقه تحصیلی در کنار آن وجود داشته باشد./
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet