شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1391/08/15 12:50:49
سرویس اقتصادی
برزگری در گفت وگو با خانه ملت:

مجلس قانون ملی استاندارد را تصویب کند

رئیس سازمان ملی استاندارد با اشاره به ضرورت تحول در قوانین استاندارد کشور، گفت: در حال حاضر مشکلاتی در زمینه استاندارد محصولات در کشور وجود دارد که از مجلس می خواهیم تا هر چه سریعتر نسبت به تصویب قانون ملی استاندارد اقدامات لازم را انجام دهد.
مجلس قانون ملی استاندارد را تصویب کند رئیس سازمان ملی استاندارد با اشاره به ضرورت تحول در قوانین استاندارد کشور، گفت: در حال حاضر مشکلاتی در زمینه استاندارد محصولات در کشور وجود دارد که از مجلس می خواهیم تا هر چه سریعتر نسبت به تصویب قانون ملی استاندارد اقدامات لازم را انجام دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/24185.jpg مجلس,قانون,ملی,استاندارد,را,تصویب,کند Icana

محمد برزگری در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، افزود: در حال حاضر طرح ملی استاندارد با رویکرد نوین استاندارد سازی و با امضای 47 نفر از نمایندگان مجلس در کمیسیون های تخصصی در حا بررسی است.

رئیس سازمان ملی استاندارد ادامه داد: با توجه به اینکه در سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی قرار داریم، بنابراین یکی از ابزارهای مهم و کارآمد در تولید ملی و توسعه اقتصادی کشور، به کارگیری روش های نوین استانداردسازی است.

برزگری تأکید کرد: با توجه به نیاز روز افزون به استاندارد در کشور، بنابراین نیازمند قوانین پیشرفته و متناسب با شرایط روز در زمینه استانداردسازی هستیم.

رئیس سازمان ملی استاندارد در ادامه افزود: قوانین استاندارد در کشور  سال 1339 به تصویب رسید و در سال 1371 نیز اصلاحیه های آن انجام شد که معتقدم بعد از 21 سال نیازمند بازنگری جدی در قوانین مربوط به استاندارد در کشور هستیم که مجلس می تواند در این خصوص همکاری های لازم را داشته باشد.

وی در پایان یادآور شد: در تمامی کشورها قوانین مربوط به استاندارد روزانه تغییر می کند که کشور ما هم باید اینگونه بوده و نمایندگان نسبت به تصویب قوانین جامع و کارآمد در این خصوص اقدام کنند که تصویب قوانین کارآمد در این زمینه دست متولیان را باز گذاشته و راهکارهای مناسب برای برخورد با متخلفان از استاندارسازی محصولات نیز فراهم می شود.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet