انتخابات ریاست جمهوری
1391/08/15 12:43:20
سرویس سیاسی
منادی‌سپیدان:

رئیس‌جمهور باید برای پاسخگویی به مجلس بیاید

عضو هیات رئیسه مجلس، با بیان اینکه بر اساس قانون، رئیس جمهور باید در جهت پاسخگویی به سوال نمایندگان طی یک‌ماه آینده به صحن علنی مجلس بیاید، یادآور شد: هیچ راهی برای منتفی کردن سئوال وجود ندارد.
رئیس‌جمهور باید برای پاسخگویی به مجلس بیاید عضو هیات رئیسه مجلس، با بیان اینکه بر اساس قانون، رئیس جمهور باید در جهت پاسخگویی به سوال نمایندگان طی یک‌ماه آینده به صحن علنی مجلس بیاید، یادآور شد: هیچ راهی برای منتفی کردن سئوال وجود ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/23430.jpg رئیس‌جمهور,باید,برای,پاسخگویی,به,مجلس,بیاید Icana

علیر‌ضا منادی‌سپیدان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خانه ملت، درباره طرح سوال از رئیس جمهور که روز گذشته یکشنبه (14 آبان) در صحن علنی مجلس با 77 امضا قرائت و سپس به رئیس جمهور ابلاغ شد، گفت: زمانی که این طرح به رئیس جمهور ابلاغ شود، وی موظف است بر اساس قانون، طی مدت یک‌ماه در مجلس حضور یابد و به سوال نمایندگان پاسخ دهد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذر‌شهر در مجلس شورای اسلامی، افزود: اظهارات برخی از افراد مبنی بر اینکه دولت طرح سوال از رئیس جمهور را فاقد امضای لازم می‌داند، بی‌اعتبار است و پس از قرائت این طرح در مجلس و ارسال به رئیس جمهور، هیچ راهی برای عمل نکردن به این طرح وجود ندارد.

وی، با بیان اینکه قانون تکلیف این مساله را روشن کرده است، تصریح کرد: در صورت عدم حضور رئیس جمهور در صحن مجلس برای پاسخگویی به سوال نمایندگان، سوال در مجلس به رای گذاشته می‌شود.

عضو هیات رئیسه مجلس، افزود: بر این اساس اگر این طرح در صحن مجلس رای بیاورد، به قوه قضائیه ارجاع داده می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet