هفته دفاع مقدس
1391/08/16 09:22:10
سرویس فرهنگی
طاهری:

برای فعالیت های فرهنگی کشور به بودجه بیشتری نیاز داریم

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اختصاص ۵درصد از بودجه کل کشور به فعالیت های فرهنگی گفت: قرار بر این شده که اعضای کمیسیون فرهنگی در نشستی با رییس جمهور برای حل مشکل کمبود بودجه در بخش فرهنگی تدبیری بیندیشند.
برای فعالیت های فرهنگی کشور به بودجه بیشتری نیاز داریم سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اختصاص 5درصد از بودجه کل کشور به فعالیت های فرهنگی گفت: قرار بر این شده که اعضای کمیسیون فرهنگی در نشستی با رییس جمهور برای حل مشکل کمبود بودجه در بخش فرهنگی تدبیری بیندیشند. https://cdn.icana.ir/d/019/13645.jpg برای,فعالیت,های,فرهنگی,کشور,به,بودجه,بیشتری,نیاز,داریم Icana

سید علی طاهری درگفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، در مورد کاهش بودجه سازمان تبلیغات اسلامی برای اعزام مبلغ در ماه محرم گفت: در جلسه ای که با هیئت رییسه کمیسیون فرهنگی در مورد بودجه فرهنگی کشور داشتیم، موضوع کاهش بودجه فرهنگی هم مطرح شد.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: با توجه به شرایط اقتصادی موجود در کشورفقط 5 درصد از کل بودجه کشور به انجام فعالیت های فرهنگی اختصاص داده شده،این در حالی است که اگر در استفاده از این  بودجه صرفه جویی نشود، در اجرای  برنامه های فرهنگی، هنری در آینده با مشکل روبرو خواهیم شد.

طاهری تصریح کرد: هم اکنون استکبارغرب بیشترین مبارزات خود را در جهت ممانعت از ترویج فرهنگ ایرانی اسلامی آغاز کرده است، به همین دلیل باید برای حفظ ارزش های ایرانی اسلامی، به خصوص در ایام سوگواری ماه محرم، بودجه بیشتری را به بخش فرهنگی اختصاص دهیم.

 وی در مورد راهکار جلوگیری از آسیب به بخش فرهنگی، هنری  در شرایط تحریم اقتصادی یادآور شد: قرار بر این شده که اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس در نشستی با رییس جمهور برای حل مشکل کمبود بودجه در بخش فرهنگی تدبیری اندیشیده و در میزان اختصاص بودجه برای انجام فعالیت های فرهنگی، هنری کشور تجدید نظر کنند.

یکی ازمسولان سازمان تبلیغات اسلامی عنوان کرده است که کاهش شدید بودجه فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی باعث شده تا کاراعزام مبلغان درماه محرم با چالش‌های جدی مواجه شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet