حلول ماه ربیع الاول
1391/08/15 13:15:22
سرویس اجتماعی
اسفنانی با اشاره به افزایش تعداد مجرمان محبوس در زندان‌ها خبر داد:

ساخت اردوگاه‌های ویژه مجرمان مواد مخدر در شهرهای بزرگ کشور

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، با اعلام اینکه هم‌اکنون برای تقسیم و کاهش حجم زندانیان، اردوگاه‌هایی در شهرهای بزرگ مانند اصفهان تبریز، تهران، مشهد در حال ساخت است، گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است که مجرمان مواد مخدر به این اردوگاه‌ها فرستاده شوند.
ساخت اردوگاه‌های ویژه مجرمان مواد مخدر در شهرهای بزرگ کشور سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، با اعلام اینکه هم‌اکنون برای تقسیم و کاهش حجم زندانیان، اردوگاه‌هایی در شهرهای بزرگ مانند اصفهان تبریز، تهران، مشهد در حال ساخت است، گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است که مجرمان مواد مخدر به این اردوگاه‌ها فرستاده شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/2097.jpg ساخت,اردوگاه‌های,ویژه,مجرمان,مواد,مخدر,در,شهرهای,بزرگ,کشور Icana

محمدعلی اسفنانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از حجم و تعداد زیاد مجرمان محبوس در زندان‌های کشور، تصریح کرد: افزایش جمعیت و گسترش شهرها، تشدید جرم و جنایت، وجود اختلافات خانوادگی و افزایش مشکلات اقتصادی در افزایش حجم و تعداد زندانیان بسیار تأثیرگذار است.

نماینده مردم فریدن، فریدونشهر و چادگان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه به‌طور حتم معضل بیکاری در کشور به افزایش جرایم دامن می‌زند، گفت: یکی دیگر از عوامل اشباع شدن زندان‌ها از زندانی و مجرم، اجرای برخی از قوانین مانند قانون جرایم محکومیت‌های مالی است که بر اساس آن افراد بدهکار به حبس می‌ و زندان می‌روند.

وی با اعلام اینکه  متأسفانه کشور بعد از انقلاب در ساخت زندان توفیقات چندانی نداشته است، افزود: بر اساس بررسی‌های انجام شده هم‌اکنون تعداد زندانیان دو یا سه برابر میزان استاندارد است.

این نماینده مجلس نهم، شرایط فرهنگی زندان‌ها را بحرانی دانست و یاد‌آور شد: زندان به لحاظ شرعی باید جایگاهی برای اصلاح و تربیت باشد اما متأسفانه هم‌اکنون این موضوع برعکس شده است به این صورت که مجرم زمانی که زندانی می‌شود، فضا را برای یادگیری انواع جرایم مهیا می بیند.

اسفنانی با اشاره به تلاش‌های اخیر قوه قضائیه در کاهش تعداد زندانیان در زندان‌ها، گفت: خوشبختانه با دستور عمل جدید قوه قضائیه درباره نحوه عمل اجرای قانون محکومیت‌های مالی، بخش زیادی از زندانیان آزاد شده‌اند.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون در کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، سه لایحه قضازدایی، لایحه همکاری قضایی بین‌المللی و لایحه مجازات‌های جایگزین برای کاهش تعداد زندانیان مورد بررسی قرار گرفته است، افزود: به‌طور حتم تصویب و اجرای این سه لایحه می‌تواند در کاهش تعداد زندانیان یاری‌گر باشد.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، با اعلام اینکه هم‌اکنون برای تقسیم حجم زندانیان، اردوگاه‌هایی در شهرهای بزرگ مانند اصفهان تبریز، تهران، مشهد در حال ساخت است، عنوان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است که مجرمان مواد مخدر به این اردوگاه‌ها فرستاده شوند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet